Hlavní obsah
Brněnská přehrada Foto: Igor Zehr , ČTK

U Brněnské přehrady hrozí dopravní kolaps: využijte MHD, vyzývá policie

U Brněnské přehrady kvůli velkému množství aut hrozí kolaps dopravy, lidé by měli využít k přepravě městské hromadné dopravy. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Podle něj strážníci museli řešit desítky dopravních přestupků.

Brněnská přehrada Foto: Igor Zehr , ČTK
U Brněnské přehrady hrozí dopravní kolaps: využijte MHD, vyzývá policie

Situace byla komplikovaná už v sobotu. „Kvůli silnému provozu doprava na některých místech úplně zkolabovala. Například v Hrázní ulici stála auta ve velmi dlouhé koloně a situaci komplikovala nevhodně odstavená vozidla po obou stranách silnice," uvedl Ghanem.

Aby hlídky cestu zprůjezdnily, musely se zabývat několika desítkami dopravních přestupků. „Dnes vše nasvědčuje tomu, že bude situace stejně složitá, nebo ještě komplikovanější. Velmi rychle se plní všechna parkoviště. Rádi bychom požádali návštěvníky celé rekreační oblasti, aby nejezdili autem a místo toho využili městskou hromadnou dopravu, která je doveze až k Přístavní ulici. V opačném případě je možné, že odpolede a v podvečer budou silnice u přehrady neúnosně přetížené," upozornil Ghanem.

Brněnská přehrada byla před deseti lety za miliony korun vyčištěna, od té doby je možné se v ní koupat. Jen předloni museli hygienici vyhlásit zákaz koupání kvůli přemnoženým sinicím v důsledku vedra, sucha a úbytku vody. Lidé mohou využít například půjčovny šlapadel, u přehrady jsou i grilovací místa nebo různá sportoviště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků