Hlavní obsah
Den otevřených dveří v tunelu Blanka Foto: Milan Malíček, Právo

Tunel Blanka na prosincový svátek neotevře, jezdit se začne až na přelomu dubna

Zkušební provoz v tunelu Blanka začne na přelomu března a dubna 2015, shodly se na páteční schůzce firmy podílející se na výstavbě. Informoval o tom mluvčí Metrostavu František Polák. Prosincový termín, který uvádělo odcházející vedení hlavního města, tak definitivně padl.

Den otevřených dveří v tunelu Blanka Foto: Milan Malíček, Právo
Tunel Blanka na prosincový svátek neotevře, jezdit se začne až na přelomu dubna

Ke schůzce vyzvalo účastníky výstavby budoucí vedení pražského magistrátu, při jednání však žádný zástupce Prahy nebyl.

"Z iniciativy budoucího vedení města Prahy proběhla dnešního dne pracovní schůzka všech účastníků výstavby tunelu Blanky, tedy společností Satra, IDS, ČKD Praha DIZ a Metrostav. Zúčastněné firmy deklarovaly postup dle harmonogramu, který určuje termín zahájení zkušebního provozu na přelom března a dubna 2015," informoval Polák.

Podle účastníků schůzky je tento termín nutný pro dokončení komplexních zkoušek a řádné a bezpečné uvedení stavby do provozu. Polák už minulý týden řekl, že s prosincovým termínem otevření se při stavbě nikdy neoperovalo, vždy se počítalo s dubnem 2015. Budoucí primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nedávno řekla, že podle ní auta vjedou do Blanky v březnu 2015. [celá zpráva]

Cena vyšplhala na 37 miliard

Končící náměstek pražského primátora Jiří Nouza (TOP 09) tento rok v září řekl, že se komplex Blanka otevře letos 2. prosince, na svátek Blanky. Na tomto termínu se prý magistrát domluvil s dodavatelem technologií, firmou ČKD Praha DIZ.

Tunelový komplex, jehož stavbu zadala někdejší politická garnitura pod vedením primátora Pavla Béma (ODS), měl být zprovozněn v roce 2011. Termín politici několikrát odložili. Na začátku letošního října se otevřel Trojský most přes Vltavu, který je součástí komplexu. Náklady na stavbu se v průběhu let zvýšily o několik miliard korun, nyní jsou vyčísleny asi na 37 miliard korun. Problematické faktury řešil arbitrážní soud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků