Hlavní obsah
Berill Mascheková Foto: Milan Malíček, Právo

Tři Rathovy krásky dostanou na úřadu padáka

Pověřená hejtmanka Zuzana Moravčíková se snaží distancovat od Davida Ratha, a rozhodla se proto rozvázat pracovní poměr s některými spolupracovnicemi bývalého hejtmana. O místo by měly přijít mluvčí Berill Mascheková, vedoucí oddělení veřejných zakázek Johana Novotná a vedoucí kanceláře hejtmana Barbora Snopková Haberová.

Berill Mascheková Foto: Milan Malíček, Právo
Tři Rathovy krásky dostanou na úřadu padáka

„Nyní se řeší, jak s nimi rozvázat pracovní poměr,“ řekla deníku Blesk pověřená hejtmanka Moravčíková. Ta už dříve avizovala, že se bude chtít od Davida Ratha a jeho lidí na úřadě distancovat.

Třicetiletou Berill Maschekovou, absolventku policejní akademie, si Rath na úřad přivedl v roce 2008, kdy se stal hejtmanem Středočeského kraje.

Johana Novotná se spolu s Rathem zúčastnila například slavnostního poklepání základního kamene na náměstí v Čelákovicích

Foto: ČSSD Čelákovice

Kromě ní má odejít také dvaatřicetiletá šéfka kanceláře hejtmana Barbora Snopková-Haberová, která - jak uvádí ČTK - má podle některých informací trvalé bydliště v jednom z Rathových domů. Podle deníku doprovázela Ratha na golfu i společenských akcích. O místo má přijít také vedoucí oddělení veřejných zakázek Johana Novotná.

Barbora Snopková-Haberová a David Rath na plakátu, který zval na Středočeské pivní slavnosti.

Foto: http://www.kr-stredocesky.cz/

Poslanec Rath byl zadržen minulé pondělí podle policie bezprostředně po přijetí sedmimiliónového úplatku, který má souviset se zmanipulováním zakázky na opravu zámku ve středočeském Buštěhradu. Rath byl obviněn a umístěn do vazby v Litoměřicích. O tom, zda definitivně přijde o poslaneckou imunitu, bude jednat Sněmovna 5. července. Dosud není jasné, zda se tohoto jednání sám zúčastní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků