Hlavní obsah
Lucie Talmanová a Mirek Topolánek Foto: Michaela Říhová, Právo

Topolánek se vrátil na "místo činu", do Toskánska

Expremiér Mirek Topolánek pobývá s manželkou Lucií Talmanovou a syny Tomášem (18) a Nicolasem (3) opět v Toskánsku. Ve stejné vile jako loni. Nicolase hlídá chůva. Informoval o tom Blesk.

Lucie Talmanová a Mirek Topolánek Foto: Michaela Říhová, Právo
Topolánek se vrátil na "místo činu", do Toskánska

Rekreují se u přístavu Porto Santo Stefano ve městě Monte Argentario, kde si nemovitosti před časem koupil za 126 miliónů korun Topolánkův exministr Aleš Řebíček.

Loni v červenci se v Toskánsku Topolánek setkal s podnikateli a lobbisty. Fotky z pobytu předal médiím exšéf civilní rozvědky Karel Randák. Kdo si „sledovačku“ objednal, neprozradil. Aféra těsně před plánovanými volbami podlomila Topolánkovu pozici.

Vilu měl tehdy Topolánkův kamarád Marek Dalík údajně pronajatou od lichtenštejnské firmy Raben Anstalt. Vlastníka objektu nelze dohledat, média proto spekulovala, nepatří-li Dalíkovi či Topolánkovi.

Dalík tvrdil, že měsíční pronájem jej stál 770 tisíc korun. O zaplacení se tehdy podle něj dělili všichni ti, kdo ve vile pobývali. Topolánka prý vyšel týdenní nájem na 85 tisíc korun.

Nyní Topolánkovi do Toskánska přiletěli přesně před týdnem. Podle informací Práva se expremiér příští týden vrací do Prahy, aby se zde s bývalou ženou dohodl v bance na vypořádání hypotéky. Polovinu zbývající částky má zaplatit sám, o zbytek se postará Pavla Topolánková.

Loni v září jim podle sněmovního přiznání chybělo doplatit 4,2 miliónu korun. Kolik od té doby splatili, není známo. Topolánek od svého odchodu ze Sněmovny nemusel už podávat žádné daňové přiznání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků