Hlavní obsah

Topolánek nebude Čunkovi bránit v návratu do vlády

Pokud se KDU-ČSL v úterý večer rozhodne, že by se Jiří Čunek měl vrátit do vlády, nebude tomu premiér Mirek Topolánek bránit. Je prý lepší mít předsedu koaliční strany ve vládě než mimo ni.

Topolánek nebude Čunkovi bránit v návratu do vlády

KDU-ČSL bude o tom, zda by se Čunek měl vrátit na post vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj, rozhodovat v úterý večer. Většina z nich zastává před rozhodováním názor, že by se vrátit měl.

Topolánek už dříve řekl, že při Čunkově odchodu na začátku listopadu slíbil, že pokud bude očištěnve svých kauzách, bude se moci do vlády vrátit. Nyní se tak čeká jen na to, zda Čunek o post ve vládě ještě stojí.

Čunek odešel z kabinetu poté, co nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká rozhodla, že by se znovu měl otevřít případ jeho korupční kauzy, kterou jihlavský státní zástupce Arif Salichov odložil. Vesecká chtěla doplnit důvody. Salichov několik týdnů poté rozhodl stejně. Čunkova kauza, v níž byl podezřelý, že v roce 2002 coby vsetínský starosta přijal úplatek půl miliónu, skončila.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků