Hlavní obsah

Topolánek: Gross nabízel předčasné volby

Podle předsedy ODS Mirka Topolánka premiér Stanislav Gross ještě toto úterý nabízel ODS svůj souhlas s konáním předčasných voleb výměnou za toleranci menšinového kabinetu pod svým vedením. Předseda ODS to Právu sdělil v rozhovoru, který vyjde v sobotu. Gross Topolánkovu interpretaci odmítl.

Topolánek: Gross nabízel předčasné volby

"Já jsem se Stanislavem Grossem v poslední době mluvil dvakrát. Jednou nám nabídl opoziční smlouvu číslo 2, to jsme jednoznačně odmítli, a pak za mnou přišel ještě jednou s nabídkou v souvislosti s předčasnými volbami," uvedl Topolánek.

Gross podle Topolánka ODS nabídl, aby tolerovala menšinovou vládu pod jeho vedením do předčasných voleb. "Pro nás bylo nepřijatelné uzavírat v této chvíli jakékoli spojenectví s takto nedůvěryhodnou sociální demokracií a jejím premiérem.

Pro mne to byl katalyzátor pro oznámení té nabídky k dohodě na široké bázi demokratických stran," uvedl Topolánek

Gross nabídku popřel

Gross Právu řekl, že s Topolánkem sice jednal, ale o jiné variantě, kterou nabídl šéf ODS. "Ne, takováhle nabídka na stole není," uvedl Gross v přímé reakci na Topolánkův výrok.

Poprvé Gross ODS nabídl schválení většinového volebního systému do Sněmovny, který přitom ČSSD dlouhodobě odmítá a který by ji pravděpodobně silně poškodil ve volbách. Výměnou požadoval, aby občanští demokraté tolerovali menšinovou vládu sociální demokracie. ODS to tehdy odmítla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků