Hlavní obsah

Topol je jednička, zavtipkoval Kalousek na deset let staré gesto

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si v pátek neodpustil jízlivou poznámku směrem k prezidentskému kandidátovi, někdejšímu předsedovi ODS a premiérovi Mirkovi Topolánkovi. Poté, co státní volební komise oznámila čísla kandidátů, s odkazem na článek Novinek na Twitteru napsal, že „Topol je jednička!”. Narážel tím na deset let staré gesto se zdviženým prostředníčkem.

Topol je jednička, zavtipkoval Kalousek na deset let staré gesto

Topolánek známé vulgární gesto ve Sněmovně vyslal směrem k lavicím opozice v únoru 2007. Svérázně to pak vysvětloval tím, že jen chválil tehdejšího ministra financí Miroslava Kalouska. Své gesto musel vysvětlovat při interpelacích ve Sněmovně.

„Ve Sněmovně je bordel, jednotliví poslanci vykřikují z lavice. Vy mě tady budete školit z morálky a z etiky?” uvedl tehdy na svou obranu Topolánek a pokračoval výčtem gest, kdy zdvižený palec podle něj znamená pro, palec dolů proti a „to, co ukázal, znamená, Kalousku, jsi jednička”.

A právě toto číslo obdržel shodou náhod Topolánek v prezidentské volbě, čehož nynější předseda TOP 09 hbitě využil. „Kruh se uzavřel,” okomentoval Kalouskův příspěvek jeden z uživatelů sociální sítě.

Lidé si však všímají i další slovní hříčky, kdy volební komise vylosovala „sedmičku” pro nynějšího prezidenta Miloše Zemana. K milovníkovi alkoholu [celá zpráva] prý toto hovorové označení pro lahev vína dokonale sedí. „Že bude Zeman ve volbách mít sedmičku, mě nepřekvapuje. Spíš je divné, že jen jednu,” uvedl jeden z uživatelů Twitteru.

Státní volební komise čísla devíti prezidentských kandidátů oznámila v pátek. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků