Hlavní obsah
Volební model v září 2012. Foto: David Ryneš, Novinky

TOP 09 zažívá volný pád, volby by vyhrála ČSSD

Pokud by se volby do Sněmovny konaly v září, s náskokem by zvítězili sociální demokraté, které by volilo 31,5 procenta lidí. Za nimi by skončili komunisté s 21 procenty, třetí příčku by obsadili občanští demokraté (20,5 procenta). TOP 09 by volilo jen asi 8 procent lidí, potvrzuje se, že straně utíkají voliči. Vyplývá to z průzkumu společnosti CVVM.

Volební model v září 2012. Foto: David Ryneš, Novinky
TOP 09 zažívá volný pád, volby by vyhrála ČSSD

Do Sněmovny by se dostala ještě TOP 09 (8,5 procenta). Lidovci jako v předešlých průzkumech potvrdili, že jsou horkým favoritem pro návrat do Sněmovny. Nutnou pětiprocentní hranici překonali o jeden procentní bod.

U vládní TOP 09 se v posledním šetření potvrzuje dlouhodobý pokles přízně voličů. Současná hodnota je nejnižší minimálně za poslední dva roky. Například ještě v prosinci loňského roku to bylo 17,5 procenta, v květnu už jen 10,5 procenta.

Voleb by se v září zúčastnilo 57 procent lidí, z toho 28 procent určitě a 29 procent spíše. Naopak určitě by nepřišlo 29 procent voličů a deset procent spíše ne. Ostatní ještě neví.

Průzkum probíhal na reprezentativním vzorku 1036 lidí. Proběhl ve dnech 3. až 10. září.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků