Hlavní obsah
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda Liberálně ekologické strany Martin Bursík (vlevo) Foto: Michal Doležal, ČTK

TOP 09 vzala na kandidátky Bursíkův LES

Na kandidátkách TOP 09 se objeví lidé z Liberálně ekologické strany (LES), kterou po odchodu ze Strany zelených založil exministr životního prostředí Martin Bursík. Ten ale o místo ve Sněmovně bojovat nebude. Na šestém místě pražské kandidátky TOP 09 se ocitla dokumentaristka a místopředsedkyně LES Olga Sommerová.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda Liberálně ekologické strany Martin Bursík (vlevo) Foto: Michal Doležal, ČTK
TOP 09 vzala na kandidátky Bursíkův LES

„TOP 09 je strana, které v současnosti nejvíce věřím, a cením si jejích postojů, které jdou proti oligarchizaci společnosti,“ uvedla Sommerová.

Další známou tváří, kterou TOP 09 vzala na 12. místo své ústecké soupisky, je exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek uvedl, že spolupráce s ekologickou stranou, jako je LES, je přirozená, protože mají nejekologičtější program ze všech parlamentních stran. „TOP 09 je konzervativní strana a ochrana životního prostředí pro příští generace je bytostně konzervativní téma,“ uvedl Kalousek.

Filmová dokumentaristka a první místopředsedkyně Liberálně ekologické strany Olga Sommerová. Za ní šéf TOP 09 Miroslav Kalousek

Foto: Michal Doležal, ČTK

Bursík poznamenal, že v letošních volbách jde o hodně. „Jde o to, jestli uhájíme polistopadový vývoj,“ uvedl Bursík. Dodal, že je potřeba se postavit silám, které ohrožují orientaci Česka na EU a NATO.

Anketa
Pomohou podle vás kandidáti LES k lepšímu výsledku TOP 09 ve volbách?
Ano
32.4 %
Ne
67.6 %
Celkem hlasovalo 4058 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků