Hlavní obsah
Mikrovlnné brány (na snímku) zřejmě nahradí satelit. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ťok podepsal smlouvu na provoz mýta s konsorciem CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy oznámilo, že podepsalo 10letý kontrakt na provozování mýtného systému se společnostmi CzechToll a SkyToll. Oznámil to ve čtvrtek ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve čtvrtek zamítl návrhy firmy Kapsch ohledně zadávacího řízení na nového provozovatele systému.

Mikrovlnné brány (na snímku) zřejmě nahradí satelit. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Ťok podepsal smlouvu na provoz mýta s konsorciem CzechToll a SkyToll

Dnes jsme podepsali desetiletý kontrakt, oznámil Ťok s tím, že původní předběžné opatření, kterým ÚOHS zatím zakazoval ministerstvu dopravy smlouvu uzavřít, padlo. Ministerstvo se totiž vzdalo možnosti podat rozklad, čímž předběžné opatření zaniklo. [celá zpráva]

„Smlouvu jsme uzavřeli rychle, abychom co nejlépe hájili zájmy státu. Jsme rádi, že máme balvan vyřešený, ušetřili jsme miliardu korun ročně,“ dodal ministr.

„Konsorcium CzechToll a SkyToll má teď 14 měsíců na přípravu a převzetí celého systému od končící společnosti Kapsch,“ dodal ministr.

CzechToll a SkyToll uspěly v tendru s cenou 10,75 miliardy korun na provoz mýtného systému na dálnicích a silnicích první třídy od roku 2020. „Když si to porovnáme s tím, co jsme měli od bývalého provozovatele, tak za 10 let stát zaplatil 24 miliard,“ uvedl dříve ministr Ťok.

Mikrovlnné brány nahradí satelit

Předpokládaný výnos mýta na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy by se měl pohybovat okolo 140 až 150 miliard za deset let.

Konsorcium SkyToll a CzechToll nabízí satelitní technologii, která zřejmě nahradí dosavadní mikrovlnné brány.

Francouzskou firmou Sanef vlastněný SkyToll spravuje mýto na Slovensku, česká společnost CzechToll patří do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera. V konsorciu s firmou Kapsch je i banka ČSOB a další firma ze skupiny PPF, telekomunikační operátor O2.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků