Hlavní obsah
Slogany parodují program strany Foto: Strana zelených, ČTK

Tady bydlet nebudeš! V Praze 3 se objevila kampaň napodobující Stranu zelených

Zelené v Praze 3 mají podle všeho poškodit letáky, plakáty a reklamní nosiče, které parodují kampaň Strany zelených. Tvrdí například, že strana brání stavbě bytů či tvorbě parkovacích míst. Zelení se obrátili na policii a naznačují, že cílem kampaně může být vytvoření nové radniční koalice.

Slogany parodují program strany Foto: Strana zelených, ČTK
Tady bydlet nebudeš! V Praze 3 se objevila kampaň napodobující Stranu zelených

„Sololitové reklamy (berousky) na lampy instalovala najatá skupina lidí s pomocí dodávky, policie několik pachatelů v noci zastavila. Kampaň je vytvořená tak, aby vypadala, že jejím autorem je sama Strana zelených a jejím cílem je zmást veřejnost,” uvedl v prohlášení zastupitel Zelených v Praze 3 Ondřej Rut.

Dodal, že cílem kampaně je pravděpodobně narušit jednání o vytvoření nové koalice Zelených, TOP 09 a STAN a Pirátů. „Od včerejší noci kampaň pilně odstraňujeme a vše řešíme s policií. Její pokrytí je ale opravdu masivní,” uvedli dále zástupci strany na svém facebookovém profilu.

NE, TOTO OPRAVDU NENÍ NAŠE KAMPAŇ Máme velkou radost z toho, jaký má politická konkurence zájem o zelenou politiku!...

Zveřejnil(a) Strana zelených Praha 3 dne Neděle 11. listopad 2018

Mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan uvedl, že o kampani žádné informace nemá. Je podle něj nicméně možné, že k nelegálním výlepům policisté v noci na Žižkov skutečně vyjížděli, jen je náročné při množství výjezdů bez konkrétnějších informací zásah dohledat.

Výsledek komunálních volev na Praze 3

Foto: David Ryneš, Novinky

Volby v Praze 3 vyhrála koalice ODS, lidovců a Svobodných. V 35členném zastupitelstvu získala deset mandátů. Druhá skončila koalice TOP 09 a STAN s devíti mandáty a třetí Piráti s osmi křesly. Do zastupitelstva se dostalo také hnutí ANO se ziskem pěti zastupitelů a Zelení a nezávislí, kteří na základě volebního zisku obsadí tři křesla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků