Hlavní obsah
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová Foto: Jan Handrejch, Právo

Systém je špatný a já nejsem vítána, stěžovala si Šlechtová na internetu

Jsem jedna z nás, žádný nadčlověk, jak si o sobě myslí někteří politici. Nikdo si toho neváží, stěžovala si včera v noci ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) na Facebooku. Politický systém označila za špatný. Sama by prý zrušila tři až čtyři resorty ve vládě.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová Foto: Jan Handrejch, Právo
Systém je špatný a já nejsem vítána, stěžovala si Šlechtová na internetu

„Ministruji v zájmu občanů. Nemám svůj život. Je pryč mé soukromí. Nejsem bohatá. Nesu značnou zodpovědnost, i hmotnou. Nemám čas. Šla jsem do toho, abych vykonávala funkci správně a pro občany, protože jsem jedna z nás, žádný nadčlověk, jak si o sobě myslí někteří politici,“ svěřila se Šlechtová na Facebooku.

„A proč? K čemu to je? Vždyť je to každému jedno. A nikdo si toho neváží. Jsem veřejný majetek a nemám právo na nic – a držet ústa, když si zákonodárci dělají, co chtějí. Je to smutné, hnusné, celý systém, proti kterému bojuji. Ale pořád bojuji a nevzdám to. Lidi mi za to stojí a má země taky. Je to strašně těžký v tom všem zakonzervovaném systému,“ dodala.

Komunikace Karly Šlechtové na sociálních sítích

Foto: Právo

Slova Šlechtové vyvolala mezi uživateli Facebooku odezvu. Jeden ministryni vyzval, aby se ucházela o hlasy voličů v příštích volbách. „Chci, ale nejsem vítána. Protože jsem moc pravdomluvná a nebojím se ukazovat chyby,“ napsala na to ministryně. Svůj status po chvíli smazala.

Za EET může ministerstvo, ne vláda, tvrdí Šlechtová

Ještě ostřejší byla v reakci na výtky uživatele, který si stěžoval na systém elektronické evidence tržeb, kvůli kterému v jeho okolí zavřeli dvě hospody.

„Já to beru. Ale to je taky ten problém. Já mám v gesci něco a další něco. Rozhodnutí o EET a výjimkách a podmínkách nerozhodovala vláda, ale prostě MF. Ten systém je špatný. Zrušit 3–4 resorty a vše udělat tak, aby to fungovalo pro lidi. Jenže to by k tomu někdo musel mít koule. Já je mám,“ napsala Šlechtová.

I tento status posléze smazala. Redakce Práva však její slova vyfotografovala a zeptala se na ně.

Ministryně popřela, že by „systémem“ myslela EET. Evidenci prý podporuje, vadí jí však politický systém jako takový.

„Vše se týká v podstatě systému, kdy ministr je exekutiva pro poslance. A to, jak mě dnes podrazili, to je ten systém, se kterým nesouhlasím. O EET vůbec nejde. Ale o celý systém, jak funguje politika a komu jde o dobré zákony,“ vysvětlila Právu.

„Až bude platit EET pro pohřebky, tak tam také najdeme spoustu zajímavých čísel... A bude jejich síto, proto zavádíme položkové faktury za služby pohřebek i krematorií,“ napsala Právu v esemesce. Statusy prý nesmazala naschvál, ale zlobí ji telefon, ze kterého je odesílala.

Já jsem postavila na nohy Ministerstvo pro místní rozvoj. Já bych samozřejmě ráda usilovala o další ministerskou pozici. Já jsem se na to pana Babiše ptala, nabídla jsem mu svou spolupráci. Je to na něm.
Karla Šlechtová

Šlechtová podle informací Práva řeší s šéfem ANO a ministrem financí Andrejem Babišem své další působení v hnutí. Ministryně by za ANO ráda kandidovala do Sněmovny, Babiš se však k jejímu dalšímu angažmá nevyslovil.

„Já jsem postavila na nohy Ministerstvo pro místní rozvoj. Já bych samozřejmě ráda usilovala o další ministerskou pozici. Já jsem se na to pana Babiše ptala, nabídla jsem mu svou spolupráci. Je to na něm,“ řekla Právu.

EET funguje v pohostinství od prosince. Pro systém hlasovaly v únoru 2016 všechny koaliční strany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků