Hlavní obsah
Expremiér Mirek Topolánek při projevu na oslavě 20 let ODS Foto: Právo

Syndrom bývalých předsedů: Topolánek zvažuje odchod z ODS

Ani Mirku Topolánkovi se nevyhnul syndrom bývalých předsedů stran a premiérů. Někdejší šéf ODS uvažuje o odchodu ze strany. Tím by se připojil ke svému předchůdci ve funkci Václavu Klausovi nebo například bývalým premiérům a šéfům ČSSD Miloši Zemanovi či Jiřímu Paroubkovi, kteří se poté, co post ve vedení opustili, za nějakou dobu ve zlém rozešli s celou partají.

Expremiér Mirek Topolánek při projevu na oslavě 20 let ODS Foto: Právo
Syndrom bývalých předsedů: Topolánek zvažuje odchod z ODS

"Obávám se, že moje ochota zaplatit v březnu příštího roku další členské příspěvky, a tím demonstrovat pokračování svého členství, se bude limitně blížit nule," řekl Topolánek v rozhovoru pro týdeník Euro.

Na dotaz Novinek, zda uvažuje o odchodu z ODS, v pondělí odpověděl stručně: "Nevím".

Topolánek na nedávném kongresu strany varoval, že ODS se stává malou stranou a musí se vzpamatovat. Za hlavní úkol označil návrat důvěryhodnosti a poslancům vzkázal, že pokládat vlastní vládu je "zhůvěřilost". Euru řekl, že kongres podle něj dopadl tak, jak očekával: tedy bez zásadní změny, bez ustavení krizového managementu, který by řešil situaci a svolal skutečně regulérní kongres odrážející skutečný názor členské základny.

V ODS skoro 20 let

Topolánek do ODS vstoupil v roce 1994 a v listopadu 2002 se po Václavu Klausovi stal jejím předsedou. Z čela strany odešel před volbami v roce 2010, a to i po nátlaku z řad vlastních spolustraníků. Nahradil ho Petr Nečas.

V současné době Topolánek předsedá Teplárenskému sdružení, které sdružuje všechny významné firmy tuzemského teplárenství. Současně působí ve funkci předsedy dozorčí rady Elektrárny Opatovice a ředitele společnosti VAE Controls Group se zaměřením na energetiku a infrastrukturu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků