Hlavní obsah
Až do pátku bude nad většinou území ČR velká oblačnost a teploty se budou přes den pohybovat kolem deseti stupňů. Foto: Profimedia.cz

Sychravý podzimní týden mírně vylepší až pátek

Po celý pracovní týden bychom se měli připravit na počasí s velkou oblačností, místy s deštěm a teplotami kolem deseti stupňů. O víkendu ale přijde mírná změna k lepšímu. V nížinách se dočkáme nízké inverzní oblačnosti, která se bude ojediněle protrhávat na polojasno. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Až do pátku bude nad většinou území ČR velká oblačnost a teploty se budou přes den pohybovat kolem deseti stupňů. Foto: Profimedia.cz
Sychravý podzimní týden mírně vylepší až pátek

Nadcházející dny nabídnou velmi podobný obrázek. Převládající velkou oblačnost doplní v nížinách místy déšť a na vrcholcích hor občasné sněžení.

V pondělí bude převládat zataženo či oblačno s teplotami mezi sedmi a 11 stupni. V úterý bude přes den velmi podobně. Úterní ráno by však mělo být poměrně chladné. „V Čechách bude teplota klesat ke čtyřem stupňům až k nule, takže silnice mohou někde klouzat,” upozornila Honsová. Na Moravě a ve Slezsku by se měly minimální teploty pohybovat mezi šesti a dvěma stupni.

Ve středu a ve čtvrtek bude i nadále pokračovat oblačno až zataženo, místy se i nadále bude objevovat déšť a na vrcholcích hor i sněžení. Ranní teploty budou po oba dny klesat k šesti až dvěma stupňům, přes den zůstanou mezi sedmi a 11 stupni Celsia.

Změnu přinese pátek, kdy počasí u nás začne ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu. Nejprve bude pokračovat zataženo s občasným deštěm, ale v průběhu dne bude oblačnosti ubývat až na polojasno s teplotami mezi devíti a 13 stupni.

Po oba víkendové dny by tak měla na většině území převládat nízká oblačnost, která se může ojediněle protrhat i na polojasno. Ve vyšších polohách by měla převládat polojasná obloha. V sobotu mohou teploty klesat ke třem až minus jednomu stupni, přes den by se měly pohybovat kolem osmi stupňů. v místech, kde se oblačnost protrhá, se mohou dostat na 10 ž 14 stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků