Hlavní obsah
Petr Stuchlík Foto: Jan Handrejch, Právo

Štědrý dárce ANO Stuchlík v politice končí, složí i mandát zastupitele

Pražský zastupitel a někdejší kandidát ANO na primátora Petr Stuchlík se rozhodl odejít z politiky. Informaci MF Dnes potvrdil jeho mediální zástupce Adam Zvonař. Stuchlík odchází z ANO a příští týden rezignuje také na mandát v zastupitelstvu hlavního města. Jako lídr pražské kandidátky ANO přitom loni před volbami hnutí poslal tři miliony.

Petr Stuchlík Foto: Jan Handrejch, Právo
Štědrý dárce ANO Stuchlík v politice končí, složí i mandát zastupitele

"Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůře jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu," vysvětlil konec v politice Stuchlík. O svém rozhodnutí v pátek zároveň informoval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, dodal Zvonař.

Odcházím. Z politiky. Z hnutí ANO. Z pražského zastupitelstva. Proč? Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůř...

Zveřejnil(a) Petr Stuchlík dne Pátek 7. června 2019

Podnikatel a zakladatel společnosti Fincentrum Stuchlík byl v loňských komunálních volbách lídrem ANO v Praze jako nestraník, vybral ho Babiš. Nahradil Patrika Nachera, kterého dříve v referendu zvolili pražští členové hnutí.

Nejvyšší dar hnutí ANO

Loni v září před volbami zaslal Stuchlík na transparentní účet hnutí ANO neobvykle vysoký finanční dar - tři miliony korun. Jednalo se o nejvyšší dar od jednotlivce i společnosti za poslední rok a zároveň nejvyšší příspěvek od fyzické osoby (kromě Babiše) za celou historii hnutí ANO vůbec.

Šéf Stuchlíkova volebního štábu Adam Zvonař tehdy uvedl, že milióny půjdou na předvolební komunální kampaň v Praze. Do té spadaly například billboardy, na kterých byl vyobrazen Stuchlík s Babišem a s nimi slogany typu „Prahu řešíme, Petr má číslo na můj mobil“ nebo „Petr Prahu fakt nakopne“.

Kampaň hnutí ANO v Praze

Foto: Hnutí ANO

ANO skončilo ve volbách až na pátém místě a ocitlo se v opozičních lavicích.

Výsledek voleb do zastupitelstva v Praze

Foto: David Ryneš, Novinky

V zimě se stal Stuchlík členem nejsilnější vládní strany a uvažoval i o tom, že by se na sjezdu stal členem předsednictva. Měl ambice i v pražské organizaci ANO. Nakonec se ale rozhodl svou roční politickou kariéru ukončit a znovu se naplno věnovat podnikání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků