Hlavní obsah
 

Stovky lidí odmítly opustit metro na Dejvické

Na konečné stanici trasy metra A Dejvická se v noci shromáždily asi dvě stovky lidí. Protestují proti dnešní celodenní stávce. Lidé nastoupili do soupravy metra, která přijela jako poslední. Mnozí akci pojali jako happening. Během noci postupně odcházeli. Jednoho opilého muže strážnici odvezli na záchytku, vulgárně jim nadával.

 
Stovky lidí odmítly opustit metro na Dejvické

"Je jejich věc, jestli chtějí strávit noc v metru, nebudeme je vyvádět násilím. Souprava může klidně přes noc zůstat ve stanici," komentovala jejich přítomnost Právu mluvčí pražské městské policie Jana Přikrylová. Podle ní lidé nedělají nepořádek a chovají se slušně, není proto důvod zasahovat.

Na skupinu dohlíží městská policie

Foto: Milan Malíček, Právo

Strážníci po většinu času jen sledovali, zda lidé, mnozí pod vlivem alkoholu, vůz neničí. Budou také případně skupině bránit, aby se nedostala do technologických prostor metra.

V metru se po půlnoci rozjel protistávkový happening, organizátoři ho ukončili v půl druhé

Video: Novinky

Jen před druhou hodinou ranní museli vyvést jednoho opilého muže, který je slovně napadal. Muž skončil na záchytce, nebude z ničeho obviněn.

Lidé ve stanici čekali ještě před příjezdem posledního metra

Foto: Milan Malíček, Právo

Protest svolala iniciativa přes Facebook, vyjadřuje tak nesouhlas se stávkou dopravě.

Jeden se svolavatelů akce Martin Kotas ji chvíli po jedné hodině ukončil. Shromážděným řekl, že splnila svůj účel a je na nich, jestli budou ve stanici až do rána.

V metru zůstalo několik lidí. „Provozní řád metra porušují, nicméně rozhodli jsme se, že budeme tolerantní a z prostor metra je nebudeme vyhánět. Na soupravě ani jinde žádné škody nevznikly,“ řekl bezpečnostní ředitel metra,“ Antonín Fedorko.

Blokáda metra ve stanici Dejvická

Foto: Milan Malíček, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků