Hlavní obsah
Jiří Pospíšil (ODS) Foto: Petr Horník, Právo

Stínovou asociaci krajů povede místopředseda ODS Pospíšil

Stínovou asociaci krajů povede místopředseda ODS a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Byl zvolen v pondělní tajné volbě na ustavujícím sněmu asociace. Místopředsedy budou Markéta Záleská z olomouckého sdružení a pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Jiří Pospíšil (ODS) Foto: Petr Horník, Právo
Stínovou asociaci krajů povede místopředseda ODS Pospíšil

Stínová asociace vznikla letos v lednu a tvoří ji předsedové krajských zastupitelských klubů ODS.

Po podzimních krajských volbách, kdy většinu z krajů ovládla ČSSD, má ODS své zástupce pouze v hlavním městě. Podle šéfa asociace krajů a místopředsedy ČSSD Michala Haška vyjadřuje její stínový protějšek "zoufalství a personální prázdnotu" ODS.

Podle nově zvoleného Jiřího Pospíšila by se asociace měla scházet minimálně jednou za dva měsíce. Konkrétní podobnu jednání si však chce asociace ujasnit v příštích dvou týdnech.

Věnovat by se měla například hospodaření krajů. "ČSSD a KSČM v krajích nevládnou dobře. Budeme chtít jasně vyčíslit, o kolik a jak narůstají dluhy krajů," řekl Pospíšil. Vadí mu také, že v některých krajích dostali na starosti školství zástupci komunistické strany. Podle Pospíšila to může mít na školství neblahý vliv.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků