Hlavní obsah
Karel Srp Foto: Petr Hloušek, Právo

Správné rozhodnutí. V kauze Srp za Sobotkou stojí koaliční lidovci i část opozice

Lidovci podpořili premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku v rozhodnutí nepodepsat jmenování Karla Srpa členem etické komise. Krok Sobotky uvítal i šéf opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek.

Karel Srp Foto: Petr Hloušek, Právo
Správné rozhodnutí. V kauze Srp za Sobotkou stojí koaliční lidovci i část opozice

„Je to správné rozhodnutí. Nepůsobilo by dobře na účastníky protikomunistického odboje, kdyby o nich rozhodoval člověk, který prokazatelně spolupracoval s Stb,“ sdělil Novinkám Bělobrádek.

Stejný názor má i jeho stranický kolega - ministr kultury Daniel Herman. Premiér ke své pravomoci podle něj přistoupil velmi odpovědně. „Jestli u někoho jsou určité pochybnosti a otazníky nelze odstranit, tak pak nelze než se zachovat takto, chceme-li se pohybovat v etické rovině,“ míní Herman.

Ostrou reakci Hradu nechtěl ministr kultury hodnotit. „Ale znovu říkám, že si velmi vážím postoje pana premiéra,“ zopakoval ministr.

Sobotkovo rozhodnutí kvitoval i předseda topky Kalousek. „Je to prima pocit, když opoziční politik může zatleskat předsedovi vlády. Kéž by to šlo častěji,“ glosoval na Twitteru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků