Hlavní obsah
 

Speciální rám v obchodním centru na Chodově dezinfikuje celé tělo

Obchodní centrum Westfield na pražském Chodově testuje novinku, která má účinně bránit šíření virů. Jde o dezinfekční rám umístěný mezi východem z metra a supermarketem s potravinami.

 
Speciální rám v obchodním centru na Chodově dezinfikuje celé tělo

„Rozprašováním šetrné biocidní látky rám zajistí rychlou a účinnou celotělovou dezinfekci až pro 900 osob za hodinu,“ sdělila Právu správa centra.

Dezinfekční rám byl instalován v září kvůli bezpečí zákazníků a zaměstnanců během druhé vlny koronaviru. K dezinfekci se podle správy používá nezávadný přípravek na přírodní bázi s vysokou účinností.

Dezinfekční rám.

Foto: Novinky

V OC na Chodově se dezinfikuje často. Nejprve v červnu začal plochy čistit robot, jehož ve druhé polovině září centrum ještě nechalo vylepšit. Dezinfikuje se složkou UV záření, které podle patentu narušuje DNA mikroorganismů. Robot se zaměřuje na kritická místa jako tlačítka výtahů, bankomaty, kliky nebo zábradlí.

„Nad rámec povinných opatření také procházíme Health and Safety auditem. Na začátku července získalo obchodní centrum nejvyšší úroveň certifikace ,Safe & Healthy Places‘, které je potvrzením maximálních standardů v oblasti hygieny, bezpečnosti a životního prostředí. Certifikaci centru udělila nezávislá auditorská společnost Bureau Veritas,“ sdělila Novinkám marketingová manažerka centra Westfield Chodov Petra Valentová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků