Hlavní obsah

Soud odmítl žalobu ekologů na dostavbu dálnice D8

Stavba kilometrového úseku dálnice D8 přes České středohoří může pokračovat. Rozhodl o tom pražský městský soud, který zamítl jednu z žalob ekologické organizace Děti Země. Ekologové napadli stavební povolení rozestavěného úseku. O rozhodnutí soudu v pátek informovala mluvčí ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martina Vápeníková.

Soud odmítl žalobu ekologů na dostavbu dálnice D8

Pavel Lány, který má stavbu dálnice přes České středohoří na starosti, k rozhodnutí soudu uvedl, že je to důležité rozhodnutí. ŘSD ale stále chybí klíčové povolení na křižovatku u Řehlovic, nemůže tak začít s kompletní dostavbou.

Na dokončení D8 dělníci potřebují 30 měsíců, rychleji prý postavit nepůjde. Navíc celý úsek dálnice nemá platné územní rozhodnutí, protože ho počátkem léta zrušil ústecký krajský soud. Bez něho nelze nová stavební povolení vydat.

Ministerstvo dopravy v pátek oznámilo, že i přes problémy se kvůli úsporám stavba dálnice nezastaví. Dostavba se oproti původním předpokladům jen opozdí. Původně měla být dálnice hotová na konci letošního roku, již řadu měsíců je ale jasné, že termín nelze dodržet. [celá zpráva]

Komplikace na objížďkách

Rozhodnutí ministerstva přivítali představitelé kraje, kteří na dostavbu dálnice v posledních měsících velmi tlačí. Nedostavěný úsek totiž způsobuje velké dopravní komplikace na objízdných trasách.

"Nedovedu si představit, že by ministerstvo dopravy rozhodlo jinak, protože v takovém případě by muselo počítat s dalšími náklady na zakonzervování stavby nemluvě o negativních dopadech na životní prostředí a zdraví našich občanů. V případě zastavení stavebních prací na D8 bychom museli vrátit již proinvestované prostředky z Evropské unie," uvedla hejtmanka Jana Vaňhová. Vyzvala opakovaně ekology, aby stavbě dálnice přestali bránit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků