Hlavní obsah
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka Foto: Jan Handrejch, Právo

Sobotka: Sloučením resortů Nečas maskuje problémy na dopravě

Šéf opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka zkritizoval ministerstvo dopravy kvůli údajné nekoncepčnosti a neefektivnosti. Uvedl, že budoucím sloučením úřadu s ministerstvem průmyslu a obchodu chce pouze kabinet Petra Nečase zakrýt tyto problémy.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka Foto: Jan Handrejch, Právo
Sobotka: Sloučením resortů Nečas maskuje problémy na dopravě

Sobotka na čtvrteční tiskové konferenci jmenoval hned několik problémů, s nimiž se podle něj ministerstvo potýká. Chybí údajně koncepce dopravní politiky, dochází k neefektivnímu vynakládání peněz v oblasti rozvoje dopravní infrastruktury a nedaří se čerpat prostředky z Evropské unie. Resortu podle Sobotky nepomáhá ani časté střídání ministrů.

Nečasův kabinet chce podle šéfa ČSSD „maskovat“ tyto problémy sloučením ministerstev dopravy a průmyslu a obchodu. „Reálné problémy tady ale zůstanou, ať už se ministerstvo dopravy sloučí, nebo ne,“ podotkl Sobotka.

Jeho tvrzení odmítl v České televizi ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS). Podle něj ministerstvo příští týden představí dva zásadní dokumenty týkající se právě koncepce ministerstva dopravy. Jedním z nich má být dokument Dopravní politika státu do roku 2020.

Co se týká slučování resortů, ministerstva zatím podle něj analyzují, které agendy bude možné sloučit a které se zcela zruší. Na základě toho pak ministerstva připraví podklady, aby mohlo od 1. července příštího roku začít fungovat ministerstvo hospodářství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků