Hlavní obsah
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo

Sobotka domluví ministrům: Účast na interpelacích je bídná

Bídnou docházku členů vlády na interpelacích chce premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řešit na jednání kabinetu. Bude prý usilovat o to, aby se účast ministrů ve Sněmovně zlepšila. Sobotka to uvedl ve čtvrtek odpoledne v rámci ústních interpelací.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo
Sobotka domluví ministrům: Účast na interpelacích je bídná

Na slabou docházku ministrů se premiéra ptala poslankyně ODS Miroslava Němcová. „Už je to takový evergreen. Dává to nějaký smysl, že takhle mají vypadat interpelace?“ tepala Sobotku.

Ve čtvrtek dopoledne se totiž písemné interpelace vůbec nekonaly, jelikož nedorazil nikdo z dotazovaných ministrů.

Sobotka jí odpověděl, že chce situaci řešit. „Na jednání vlády budu s ministry mluvit o jejich účasti. U některých je opravdu bídná. Každý člen vlády si může zorganizovat svůj čas, aby tady mohl být,“ uvedl premiér.

Dodal, že je ovšem zbytečné, aby ministři ve Sněmovně seděli, když na ně zrovna žádná interpelace není. Neúčast podle něj také můžou omluvit důvody jako nemoc nebo jednání evropské rady, při kterém je ministr nezastupitelný.

Související témata:

Premiér Bohuslav Sobotka

Foto: Jan Handrejch, Právo

Miroslava Němcová

Foto: Petr Horník, Právo

Při poslaneckých interpelacích mají nejhorší účast ministr financí Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Nejvyšší účast má naopak ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků