Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Slunečné počasí vydrží až do příštího týdne

Lidé v České republice se během příštích dnů mohou těšit na slunečné počasí s příjemnými teplotami mezi 20 až 25 stupni. Pouze rána jsou již chladnější, déšť ale dorazí jen výjimečně. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Slunečné počasí vydrží až do příštího týdne

Českou republiku ovlivňuje studený vzduch od severozápadu, který má na svědomí právě chladná jitra. Například ve čtvrtek naměřili na Jizerce 1 stupeň Celsia, na Šindelové 4 stupně. Nízké teploty lze očekávat minimálně do konce tohoto týdne, kdy naměříme v minimech 11 až 7 stupňů, v mrazových kotlinách a horských údolích to může být i pod 5 stupňů.

Naopak ale po většinu doby bude převládat slunečné počasí. Například ve čtvrtek bude maximálně polojasno, pouze odpoledne přechodně i oblačno s ojedinělými dešťovými přeháňkami. Čtvrtek bude zároveň nejteplejším dnem z tohoto týdne, v odpoledních maximech naměříme 20 až 24 stupňů, na jižní Moravě se teploty mohou přehoupnout i přes 25 stupňů.

Příští středu až 28 stupňů

Podobné to bude v pátek, kdy bude zpočátku polojasno, ale během odpoledne může obloha přejít místy v oblačnou. Jen ojediněle hrozí dešťové přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni.

Nejchladnějším z nadcházejících dní bude sobota, kdy má být v maximech 18 až 22 stupňů. Také tento den může počáteční polojasná obloha postupně přecházet v oblačnou a na některých místech mohou přijít přeháňky. Totéž čeká Českou republiku i o druhém víkendovém dni, kdy ale bude tepleji, a to 20 až 24 stupňů Celsia.

Převážně slunečné počasí by mělo vydržet minimálně do poloviny příštího pracovního týdne. V úterý by mohla být pokořena letní hranice 25 stupňů, ve středu by mohly podle Honsové teploty vyšplhat až na 28 stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků