Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Sladce jsem se usmál pln radosti, komentoval nepřijetí protikuřáckého zákona Zeman

Prezident Miloš Zeman neschválení protikuřáckého zákona přivítal. Po skončení Žofínského fóra novinářům přiznal, že má radost. Normu by podle svých slov nemohl jako silný kuřák vetovat. Byl by prý ve střetu zájmů.

Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Sladce jsem se usmál pln radosti, komentoval nepřijetí protikuřáckého zákona Zeman

"Všimněte si, jak jsem se sladce usmál pln radosti, že tento zákon neprošel, protože jsem řekl, že bych byl v konfliktu zájmů, neboť bych ho nemohl vetovat jako silný kuřák. A když neprošel, mám radost," řekl Zeman na novinářský dotaz.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček nicméně pro Právo uvedl, že by prezident normu vetoval.

Odpovědi na otázku, co říká na koaliční spor, protože hnutí ANO podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nepodpořením zákona porušilo koaliční smlouvu, se Zeman vyhnul. Řekl, že koaliční rada se na téma protikuřáckého zákona svolávala několikrát. "Znáte stupňování slova nepřítel? První stupeň nepřítel, druhý stupeň úhlavní nepřítel, třetí stupeň koaliční partner," doplnil svůj oblíbený bonmot.

Související téma:

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru

Foto: Archiv TV Prima

Sněmovna takzvaný protikuřácký zákon neschválila, byť v dřívějším dílčím hlasování odmítla navrhovaný úplný zákaz kouření v restauracích. Normu, která měla omezit taky prodej a podávání alkoholu, podpořilo v závěrečném hlasování jen 80 ze 175 přítomných poslanců. Chybělo tedy osm hlasů. Proti bylo 42 členů dolní komory. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků