Hlavní obsah
Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta Foto: Petr Horník, Právo

Šlachta si odchod od policie ještě rozmyslí

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta si chce ještě promyslet svůj odchod od policie kvůli posunutí reorganizace na srpen. Zatím neví, zda odejde, řekl ve středu serveru Aktuálně.cz. Šlachta rezignoval na svoji pozici, protože s plánovanými změnami nesouhlasí.

Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta Foto: Petr Horník, Právo
Šlachta si odchod od policie ještě rozmyslí

"Vzhledem k vývoji zvážím další kroky," uvedl Šlachta. Dodal, že se chce definitivně rozhodnout, až získá bližší informace o sloučení útvarů a měsíčním odsunutí reformy, jak se na něm dohodli politici na úterním jednání Bezpečnostní rady státu. Šlachta na svůj post rezignoval na konci minulého týdne. Pokud nezmění názor, tak od policie odejde k 30. červnu.

Vedení policie chce vybudovat Národní centrálu boje proti organizovanému zločinu, pod kterou by nově měly spadat ÚOOZ a Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality, vedenou jedním ředitelem. Kromě Šlachty s reorganizací nesouhlasí také jeho podřízení, kteří se před úterním jednáním bezpečnostní rady sešli s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

Seznámili je se svými názory a předali jim prohlášení ke změnám, kde se za vedoucí expozitur a oddělení postavilo 283 pracovníků ÚOOZ.

Související témata:

Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD)

Foto: Petr Horník, Právo

"Jako jediné východisko z této kritické situace spatřujeme zastavení těchto neuvážených, nesystémových a především nevratných kroků a vytvoření podmínek pro seriózní veřejnou a zejména odbornou diskusi o tom, zda vůbec, případně v jaké podobě, by se měla zvažovaná reorganizace uskutečnit," napsali do stanoviska členové útvaru.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků