Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ennio Leanza, ČTK/AP

Školy v přírodě i delší výlety budou nejdříve na podzim

Školy v přírodě i vícedenní výlety pořádané školami se v tomto školním roce již patrně konat nebudou. Ministerstva školství a zdravotnictví s nimi počítají až na podzim.

Ilustrační foto Foto: Ennio Leanza, ČTK/AP
Školy v přírodě i delší výlety budou nejdříve na podzim

Ministerstvo školství se odvolává na mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které schválila vláda v pondělí 18. května a které vícedenní akce škol do odvolání zakazuje.

Zotavovací akce pro děti, mezi které školy v přírodě patří, by měly být podobně jako tábory povoleny až od soboty 27. června, tedy de facto až po skončení školního roku, uvedlo ve čtvrtek tiskové oddělení ministerstva zdravotnictví.

„Ministerstvo školství vychází z předpokladu, že do konce školního roku nebude konání škol v přírodě možné, a to na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví ze dne 18. května 2020, které zakazuje pořádání vícedenních akcí školami pro děti v mateřských školách nebo pro žáky základních a středních škol a konzervatoří,“ sdělil ve čtvrtek tiskový odbor ministerstva školství.

Podle ministerstva zdravotnictví budou od 27. června povoleny zotavovací akce pro děti do 15 let. „Dohodlo se tak ministerstvo zdravotnictví spolu se zástupci organizací pořádajících tyto akce,“ řekla vedoucí tiskového oddělení úřadu Renata Povolná.

Už minulý týden zástupci ministerstva oznámili, že od tohoto data se za přísných hygienických podmínek budou moct konat také letní dětské tábory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků