Hlavní obsah
Předseda strany Jan Hamáček Foto: Milan Malíček, Právo

Sjezd on-line: Do projevů štěkal pes, chyběly zákulisní pletichy

Sociální demokraté si nedobrovolně vyzkoušeli, jaké je to přejít z živého jednání, plného emocí i kuloárových jednání, na sociální sítě. Delegáti sjezdu museli řešit drobné technické problémy, jako že někde mikrofon nefungoval, jindy zase fungoval, když neměl, ale rychle se s přenosem sžili. Spolupředseda zelených Michal Berg, který byl hostem sjezdu, to ocenil: „Jsem ajťák a zvládáte to dobře.“

Předseda strany Jan Hamáček Foto: Milan Malíček, Právo
Sjezd on-line: Do projevů štěkal pes, chyběly zákulisní pletichy

Krátce po zahájení se zasekli delegáti sedící u počítačů doma či v kancelářích na tom, jak vlastně hlasovat. Počet přihlášených kolísal během dne kolem 270. Někteří si stěžovali, že se jim nezobrazovaly hlasovací lístky, a tak se muselo hlasování opakovat.

Pak již vše šlo jako po drátku. Část delegátů využila možnosti neukázat tvář a byli připojeni jen zvukem. Nastaly i úsměvné chvilky. Delegáti jedli v přímém přenosu nebo kouřili, což by v sále nemohli. Gesty provázeli projevy svých kolegů. Do projevů se ozýval štěkot, možná svérázné zvonění mobilu, možná skutečný pes. Jiného přerušila hlasitá hudba.

On-line sjezd ČSSD

Foto: Milan Malíček, Právo

V jednu chvíli začaly místo diskutujících na obrazovce místo řečníka nabíhat buď úmyslně, nebo omylem osobní stránky jednoho z delegátů a ústřední tajemník ČSSD Michal Kucián, který jednání řídil, ho musel několikrát vyzvat, aby přestal, nebo že ho bude muset odpojit.

Sledujte živě druhou část prvního dne 42. sjezdu ČSSD, který se koná 9. a 10. dubna 2021.

Zveřejnil(a) ČSSD dne Pátek 9. dubna 2021

Do autentické sjezdové atmosféry tak chyběl jen potlesk. A také taktické zákulisní schůzky, které ke každému partajnímu jednání vždy patří. Senátor Petr Vícha právě toto ocenil: „Nescházíme se po rozích v hloučcích a rozhodujeme každý sám za sebe.“

Při hodnocení početné diskuse si Jan Hamáček pochvaloval, že díky online vystoupili i lidé, kteří by jinak na sjezdu naživo nepromluvili. Zájem byl takový, že nakonec museli po 4,5 hodiny hlasováním delegáti smršť přihlášek utnout.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků