Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Silnice pokrývá sněhová břečka, řidiči musí být opatrní

Většinu silnic v České republice pokrývá sníh nebo jeho uježděné zbytky. Holé a mokré jsou jen některé úseky dálnic. Řidiči tak při svých cestách musí být opatrní. Riskantní mohou být nejen zatáčky, ale i přejíždění z pruhu do pruhu kvůli vrstvě sněhu. Na silnicích jsou často jen vyjeté koleje.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Silnice pokrývá sněhová břečka, řidiči musí být opatrní

Zbytky sněhu po chemickém ošetření jsou na částech dálnice D1 na Vysočině. Ledovka se ráno tvoří na Kolínsku, Jindřichohradecku nebo Táborsku.

Teploty v úterý ráno klesají v těchto krajích k -4 stupňům, na Moravě až k -10 stupňům. Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hrozí ledovka na Plzeňsku a také v Jihočeském kraji a v jižních a západních okresech Středočeského kraje.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Na Plzeňsku je na silnicích většinou rozbředlý sníh po chemickém ošetření, dálnice D5 je mokrá. Viditelnost mohou zhoršit sněhové přeháňky. V noci zablokoval kamión tah na Karlovy Vary v okolí Nevřeně a musel být vyproštěn. Problémy měl kamión také ve stoupání mezi Osekem a Březinou na Rokycansku.

Sněžení komplikuje dopravu v Libereckém kraji, teploty se nad ránem dostaly na některých místech až k -11 stupňům, na silnicích leží rozbředlý sníh. To se týká i dálnice D10.

I v Ústeckém kraji leží na vozovkách rozbředlý sníh, silničáři upozorňují, že na dálnici D8 u německých hranic se může vyskytovat sněhu víc. Rozbředlým sněhem jsou hlavní tahy pokryté i na Pardubicku a Královéhradecku.

Opatrní musejí být také řidiči v hlavním městě, kde silnice pokrývá uježděná vrstva sněhu či mokrá vozovka. Provoz v úterý ráno blokuje několik drobných nehod. V noci například boural řidič Škody Octavie v Nových Butovicích, který dostal na zasněžené a kluzké silnici smyk a narazil do sloupu. Se zraněním skončil v nemocnici.

BEZ KOMENTÁŘE: Nehoda Octavie v Nových Butovicích

Video: Novinky

Nový sníh přibyl v noci na Vysočině. Sněžení navíc postupně přechází v déšť, který může namrzat. Na dálnici se staly ráno dvě nehody, a to na 83. a 146. kilometru ve směru na Brno. Řidiči při nich vlivem počasí nezvládli řízení a vozidla narazila do středových svodidel. Dálnice D1 je v některých úsecích na Vysočině kluzká a leží na ní zbytky sněhu.

V noci napadlo na jižní Moravě od tří do pěti centimetrů sněhu. Ke špatně průjezdným patří trasy, které silničáři ošetřují kvůli ochraně přírody pouze pískem či štěrkem. V Moravském krasu na Blanensku, v Podyjí na Znojemsku nebo v Bílých Karpatech na Hodonínsku nemohou používat sůl. Na silnicích proto leží ujetá vrstva sněhu.

V souvislosti se sněžením se zatím nehodovost zvýšila v kraji jen mírně. Většinou jde o lehké kolize s nízkou škodou.

V Moravskoslezském kraji napadlo přes noc až sedm centimetrů sněhu. Všechny silnice jsou ale s opatrností sjízdné, v kopcích mohou mít problémy nákladní auta. Sněžení by mělo vydržet až do dopoledních hodin. To se může projevit také na zhoršené viditelnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků