Hlavní obsah
Poslanec Michal Babák (vlevo) a ministr dopravy Vít Bárta (oba VV) Foto: Petr Horník, Právo

Senátoři ODS požadují omluvu od poslance VV Babáka

Klub senátorů ODS požaduje omluvu od poslance Věcí veřejných Martina Babáka za tvrzení, že výkonného místopředsedu jeho strany Jaroslava Škárku uplatili kmotři z řad občanských demokratů.

Poslanec Michal Babák (vlevo) a ministr dopravy Vít Bárta (oba VV) Foto: Petr Horník, Právo
Senátoři ODS požadují omluvu od poslance VV Babáka

„Senátorský klub ODS považuje vyjádření poslance Babáka o údajné korupci poslance Škárky ze strany ODS za nehorázný a ničím nepodložený útok na koaličního partnera, který má bezpochyby pouze zastřít trapné vyděračské a korupční praktiky uvnitř Věcí veřejných,“ citoval v úterý na tiskové konferenci usnesení senátorů ODS jejich šéf Richard Svoboda.

„Senátorský klub ODS požaduje, aby se poslanec Babák omluvil a nadále nezatahoval ODS do svých primitivních a paranoidních konspiračních teorií,“ dodal Svoboda. Poznamenal přitom, že se senátoři dlouho drželi zásady „orel much nelapá“ a nechali si okopávat kotníky. „Ale myslíme si, že čeho je moc, toho je příliš,“ zdůraznil Svoboda.

Babák: Škarku řídí kmotři z ODS

Poslanec Jaroslav Škarka v rozhovoru pro týdeník Respekt řekl, že ministr dopravy Vít Bárta si kupoval loajalitu některých zákonodárců Věcí veřejných. Později slova popřel s tím, že šlo o mystifikaci. Z řad jeho strany se na něho snesla ostrá kritika.

Poslanec Michal Babák v pondělí v reakci na Škarkovu kauzu Právu řekl, že za jeho slovy stojí ODS. „Je to v souvislosti s činností Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Plzeňsku. Pan Škárka by v tuto chvíli mohl být řízen kmotry z ODS,“ řekl Právu.

Pro své tvrzení má prý zatím jen nepřímé důkazy.

Zatímco ODS požaduje omluvu od Babáka, opoziční ČSSD se pustila do Škárky. Předseda soc. dem. Bohuslav Sobotka v úterý na tiskové konferenci ve Sněmovně uvedl, že by Škárka měl kvůli aféře rezignovat na poslanecký mandát. A to bez ohledu na to, jak dopadne vyšetřování kauzy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků