Hlavní obsah
Jednací sál Senátu Foto: Petr Horník, Právo

Senát schválil povodňové dluhopisy

Senát ve čtvrtek schválil vydání povodňových dluhopisů za tři miliardy korun. Pro bylo 54 senátorů, proti nikdo. Materiál nyní dostane k podpisu prezident. Senátorům materiál představil premiér Jan Fischer. Přijetí návrhu zvýší schválený schodek rozpočtu o zmiňované tři miliardy korun.

Jednací sál Senátu Foto: Petr Horník, Právo
Senát schválil povodňové dluhopisy

Aby mohl zákon o státním dluhopisném programu, který vydání dluhopisů zastřešuje, vstoupit v platnost, musí jej ještě podepsat prezident Václav Klaus.

Premiér již před časem avizoval, že v souvislosti s navýšením schodku, které vydání dluhopisů představuje, bude po svých ministrech požadovat další úspory, aby se dodržel původně plánovaný deficit 5,3 procenta HDP.

Poslanci schválili vydání dluhopisů ve zkráceném řízení koncem května. [celá zpráva]

Fischer také senátorům oznámil, že se s nimi ještě nebude loučit a zavítá ještě na příští schůzi horní komory. "Ne, že bych si dělal iluze," konstatoval s úsměvem premiér s odkazem na probíhající jednání o budoucím kabinetu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků