Hlavní obsah
Mirek Topolánek s odznakem s tibetskou vlajkou Foto: Milan Malíček, Právo

Šéf komunistů obvinil Topolánka z pubertálních provokací

Šéf KSČM Vojtěch Filip se pustil do premiéra Mirka Topolánka (ODS). Vadí mu, že měl předseda vlády na tiskové konferenci k olympiádě v Pekingu na klopě odznak s tibetskou vlajkou. Označil to za pubertální provokaci. Topolánek by podle Filipa po tomto činu neměl do Číny na olympiádu jezdit.

Mirek Topolánek s odznakem s tibetskou vlajkou Foto: Milan Malíček, Právo
Šéf komunistů obvinil Topolánka z pubertálních provokací

„KSČM zásadně odmítá způsob, jakým český premiér Mirek Topolánek zneužil svého postavení a z podpory českých olympioniků si s odznakem s tibetskou vlajkou na klopě udělal soukromou politickou demonstraci,“ kritizuje Filip.

Topolánka pak obvinil, že svým krokem zneužil olympijské myšlenky. „Pubertálně laděné provokace českého premiéra jen ukazují na to, že ne každý politik může být státníkem, ať už vykonává jakoukoliv funkci,“ opřel se šéf komunistů do předsedy vlády.

Odznak s tibetskou vlajkoufoto: Právo/Milan Malíček

Filip se dokonce domnívá, že Topolánek poškodil české politické a ekonomické zájmy. „Ti, kteří to využijí ve svůj prospěch, mu jistě ze zahraničí rádi zatleskají. O to méně mu však může tleskat kdokoli v naší zemi, protože následky jeho činu postihnou právě nás,“ doplnil lídr KSČM.

Kvůli tomu, že si premiér připevnil na klopu saka odznak s tibetskou vlajkou, by podle Filipa neměl na olympiádu vůbec jezdit. „Doufám, že si Mirek Topolánek uvědomuje, že po tomto činu by už do Pekingu odlétat neměl,“ uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků