Hlavní obsah
Karel Schwarzenberg ve volebním štábu SPOLU Foto: Jan Handrejch, Právo

Schwarzenberg: Zeman podrží Babiše bez ohledu na výsledek

Podle čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga pověří prezident Miloš Zeman šéfa hnutí ANO Andreje Babiše sestavením vlády bez ohledu na to, zda bude schopný doložit sněmovní většinu. Řekl to v sobotu poté, co dorazil do volebního štábu koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) v pražském hotelu Grand Magestic poblíž náměstí Republiky.

Karel Schwarzenberg ve volebním štábu SPOLU Foto: Jan Handrejch, Právo

Reklama

Schwarzenberg: Zeman podrží Babiše bez ohledu na výsledek

„On (Zeman) pověří jistě pana Babiše a bude se to snažit táhnout do konce svého prezidentování,“ řekl Schwarzenberg. Podle něj si Zeman vykládá ústavu tak, jak se mu to hodí.

„On je šikula. On umí zacházet s ústavou jako s gumičkou,“ dodal Schwarzenberg, který v letošních volbách již nekandidoval.

Z průběžných výsledků vyplývá, že se o první příčku přetahuje hnutí ANO s koalicí SPOLU, následuje koalice Pirátů a STAN. Do Sněmovny se dostane ještě SPD, další uskupení pět procent nepřekonala.

Schwarzenberg věří, že až budou sečteny hlasy ve městech, tak SPOLU dožene hnutí ANO a společně s Piráty a STAN získají ve Sněmovně většinu. Přesto očekává, že dál povládne Andrej Babiš, protože ho podporuje Zeman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků