Hlavní obsah

Schwarzenberg zatím audit Čunkových financí ještě neprostudoval

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (za SZ) zatím neprostudoval audit rodinných financí vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka. S výsledky šetření americké detektivní kanceláře Kroll se podle mluvčí ministerstva zahraničí Zuzany Opletalové seznámí v několika příštích dnech.

Schwarzenberg zatím audit Čunkových financí ještě neprostudoval

"O výsledcích bude nejdřív informovat premiéra Mirka Topolánka, kdy, to nevím," uvedla Opletalová. Pokud bude chtít Schwarzenberg předsedu vlády seznámit s auditem ještě tento týden, bude to muset udělat do soboty. V neděli totiž šéf české diplomacie odlétá na dvoudenní návštěvu Francie.

Analýza už leží na Schwarzenbergově stole týden. Ministr avizoval, že se jí začne zabývat potom, co s ministryní zahraničí USA Condoleezzou Riceovou podepíše smlouvu o umístění radaru v Brdech, což se stalo v úterý.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Schwarzenbergovi se nelíbí, že se Čunek po loňské podzimní rezignaci vrátil do vlády, i když se podle jeho názoru nedostatečně očistil z podezření z korupce. S premiérem Mirkem Topolánkem (ODS) se nakonec ministr zahraničí v dubnu dohodl na tom, že se Čunek do kabinetu vrátí pod podmínkou, že finance staronového místopředsedy vlády do července prověří auditorská firma, kterou vybere a zaplatí Schwarzenberg.

Šéf lidovců opustil loni v listopadu vládní funkce kvůli obvinění z korupce. Když jej žalobci očistili, křesťanští demokraté svého lídra znovu do koaličního kabinetu nominovali. Čunek nevidí důvod, proč by měl z vlády odstoupit. Tvrdí, že ani auditu se obávat nemusí, "protože není proč".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků