Hlavní obsah
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg Foto: Petr Horník, Právo

Schwarzenberg: Česká hysterie z uprchlíků je projevem naší malosti

Údajná hysterie z přílivu uprchlíků je podle Karla Schwarzenberga projevem české zamindrákovanosti a malosti. Předseda TOP 09 to řekl v sobotu v Praze na konferenci Česko v éře globalizace.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg Foto: Petr Horník, Právo
Schwarzenberg: Česká hysterie z uprchlíků je projevem naší malosti

Schwarzenberg na úvod konference hovořil o tom, že se v Česku v poslední době projevuje strach a pocit méněcennosti, i když do země dorazil jen minimální počet uprchlíků ve srovnání s dalšími státy osmadvacítky. Zmínil také obavy některých politiků z toho, jestli do Česka neproniknou islámští teroristé nebo zde nebude zavedeno islámské právo.

"Když někdo je trošku odlišné barvy nebo po staletí už se přiklonil k islámu, tak z toho máme plný gaťata," řekl Schwarzenberg. Veřejná diskuse o migraci v Česku je podle něj v ostrém kontrastu k debatám vedeným v Německu nebo Švýcarsku. Při srovnání se podle svých slov zastyděl nad "zaprdlostí, kterou tady žijeme".

Zeman v polovině října prohlásil, že islámští utečenci určitě nebudou respektovat naše zákony a zvyklosti. Nevěrné ženy budou kamenovány, zlodějům se budou utínat ruce a "přijdeme o krásu žen, jelikož budou zahaleny", uvedla také hlava státu. [celá zpráva]

Zemanův přístup k uprchlíkům nedávno kritizoval i Vysoký komisař OSN pro lidská práva. [celá zpráva]

Anketa
Souhlasíte s výrokem Karla Schwarzenberga, že údajná hysterie kolem uprchlíků je projevem české malosti?
Souhlasím s výrokem
14.4 %
Nesouhlasím s výrokem
85.6 %
Celkem hlasovalo 9386 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků