Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Sázkové kanceláře dávají nejvíce šancí na vítězství ve volbách ČSSD

Bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport se přiklánějí spíše k možnosti, že podzimní parlamentní volby vyhrají, ač pouze s těsným náskokem, sociální demokraté a vypsali na ně kurz 1,75:1. Konkurenční ODS by měla podle předpokladů bookmakerů, kteří zhodnotili její šance kurzem 1,90:1, skončit druhá. Další sázkové kanceláře vidí situaci po říjnových volbách obdobně.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Sázkové kanceláře dávají nejvíce šancí na vítězství ve volbách ČSSD

"Podle oslovených politologů sice nebude mít toskánská aféra šéfa ODS Mirka Topolánka na parlamentní volby zásadnější vliv, při vypisování kursů však s ohledem na citlivost tématu vůči veřejnosti určitou roli hrála,“ komentoval vypsání kursů mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Lubomír Ježek.

Experti Tipsportu jsou velmi skeptičtí k případnému volebnímu triumfu komunistů, vypsali na něj nadmíru vysoký kurz 111:1. "To prognostikuje naprosto nepravděpodobnou situaci, rovnající se například možnosti, že fotbalisté Jablonce získají v tomto ročníku mistrovský titul,“ uvedla sázková kancelář v tiskové zprávě. 

Pětiprocentní hranici by měly podle předpokladů překonat také lidovci a nová strana Karla Schwarzenberga TOP 09. Šance KDU-ČSL na dosažení Sněmovny zhodnotili bookmakeři kurzem 1,27:1 a TOP 09 kurzem 1,35:1. Zelení mají poměrně vysoký kurz 6:1, který jim příliš nadějí nedává. 

Komunisté asi nezvítězí, ukazují kurzy

Kurzy vypsaly už i další sázkové kanceláře a shodují se na tom, že soc. dem. Jiřího Paroubka by měla zvítězit. Fortuna i Chance připsaly ČSSD ještě nižší kurz než Tipsport - 1,7:1. Agentura SYNOT tip zatím kurzy připravuje.

Nejvyšší kurz na vítězství ODS vypsala Fortuna (1,96:1), ta také vidí šance na vítězství KSČM mnohem pesimističtěji než Tipsport (150:1). Překvapivého volebního prvenství komunistů se nebojí ani prognostici Chance, kteří na ně vypsali kurz 140:1.

Fortuna i Chance narozdíl od Tipsportu připisují ale straně TOP 09 (1,15:1) o něco vyšší šance na vstup do Sněmovny než KDU-ČSL (1,2:0). Obě společnosti ale nepočítají s velkým návratem zelených do soutěže o Sněmovnu, Fortuna vypsala na ně kurz 6,3:1. 

Kurzy na vítěze v podzimních volbách
  ČSSD ODS KSČM
Tipsport 1,75 1,9 111
Fortuna 1,7 1,96 150
Chance 1,7 1,9 140
Kurzy na překonání pětiprocentní hranice pro vstup do Sněmovny
  KDU-ČSL TOP 09 Strana zelených
Tipsport 1,27 1,35 6
Fortuna 1,2 1,15 6,3
Chance 1,2 1,15 6
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků