Hlavní obsah

S úklidem po povodních na Liberecku budou pomáhat trestanci

V Libereckém kraji, jehož některé obce byly před nedávnem postiženy povodněmi, by mělo začít vypomáhat několik desítek vězňů. S žádostí o poskytnutí pracovní síly se na Generální ředitelství vězeňské služby ve čtvrtek obrátil hejtman Stanislav Eichler.

S úklidem po povodních na Liberecku budou pomáhat trestanci

"V tuto chvíli zájem o vězně projevily obce Dětřichov, Černousy, Raspenava a Hrádek nad Nisou. Celkem by v těchto obcích mělo být nasazeno více než padesát odsouzených. K dispozici je dle informace ministerstva spravedlnosti více než 200 vězňů," uvedl hejtman.

Všichni vězni, kteří mohou být pří pomoci nasazeni, jsou umístěni v nejmírnějších nápravných zařízeních. O jejich ostrahu, odvoz, stravu i ubytování se postará vězeňská služba. Obce tedy nebudou mít podle kraje žádné další finanční výdaje.

"Očekáváme, že s postupným odchodem armády a hasičských sborů z postižených oblastí bude o tyto pracovníky stále větší zájem,“doplnil Eichler.

Vězeňská služba nabídla pomoc vězňů již po květnových záplavách na Moravě. [celá zpráva]

Anketa
Souhlasíte s tím, aby byli vězni využíváni k veřejně prospěšným pracím?
Ano, mohou tak společnosti částečně splatit svůj dluh
98.2 %
Ne, mimo věznici je vyšší riziko jejich útěku
1.8 %
Celkem hlasovalo 11852 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků