Hlavní obsah

Rozvodněné řeky vytopily v Moravskoslezském kraji několik sklepů

Dvě desítky výjezdů absolvovali v Moravskoslezském kraji v noci na čtvrtek hasiči kvůli zatopeným sklepům. Informoval o tom jejich mluvčí Petr Kůdela. Rozvodněné řeky však naštěstí klesají a další nebezpečí podle něj již nehrozí.

Rozvodněné řeky vytopily v Moravskoslezském kraji několik sklepů

"V současné době hasiči zasahují pouze v Návsí u Jablunkova, kde se u obce vytvořila vodní laguna. Vodu čerpají čtyři jednotky hasičů,“ řekl Kůdela.

Podle něj mají hasiči na Frýdecko-Místecku na kontě šest výjezdů. "V Návsí šlo nejprve o zatopenou silnici u základní školy, několik zatopených sklepů a také o vznik vodní laguny,“ dodal. 

Dalších pět výjezdů hasiči absolvovali na Karvinsku – i zde šlo téměř výhradně o čerpání vody. "Na několika místech v kraji hasiči také odstraňovali z řek a říček naplaveniny. Například v Raškovicích ve středu večer čistili od naplavenin ucpanou propust pod silnicí,“ dodal mluvčí hasičů. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků