Hlavní obsah
Petr Robejšek Foto: Jan Handrejch, Právo

Robejškovi Realisté hlasují o svém rozpuštění

Členská základna politického uskupení Realisté v pondělí zahájila hlasování o ukončení činnosti. Strana o tom dnes informovala na svém Facebooku. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení. Hlasování skončí v pondělí.

Petr Robejšek Foto: Jan Handrejch, Právo
Robejškovi Realisté hlasují o svém rozpuštění

Pravicově konzervativní Realisty v roce 2016 založil politolog Petr Robejšek. Uvedl tehdy, že strana chce hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. Ve sněmovních volbách o rok později chtěl Robejšek získat až 20 procent hlasů, strana však obdržela jen 0,71 procenta. Neuspěl ani kandidát Realistů na prezidenta Jiří Hynek, v prvním kole loňské volby získal 1,23 procenta a skončil sedmý z devíti kandidátů.

K Realistům se po založení připojili mimo jiné i ekonom Pavel Kohout, tehdejší proděkan Hornicko-geologické fakulty na Vysoké škole báňské Alexander Király nebo prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiří Horecký. Uskupení finančně podporoval ze soukromých zdrojů spolumajitel skupiny Penta Marek Dospiva.

Vážení příznivci Realistů, dovolte abychom vás touto cestou informovali, že Sbor zakladatelů naší politické strany...

Zveřejnil(a) realiste.cz dne Úterý 16. července 2019

„Vzhledem k tomu, že takto zásadní rozhodnutí náleží celé členské základně, ta byla Sborem zakladatelů vyzvána, aby projevila souhlas či nesouhlas s takovým hlasováním,“ napsali Realisté na Facebooku. „A vzhledem k tomu, že nadpoloviční většina členů drtivou většinou projevila s tímto návrhem souhlas, bylo včera (v pondělí) zahájeno hlasování všech členů o definitivním ukončení činnosti a dobrovolném rozpuštění strany Realisté,“ doplnili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků