Hlavní obsah
V jednacím sále Sněmovny lze občas zaslechnout rétorické klenoty. Foto: Jan Handrejch, Právo

"Reprezentujete tělesný orgán, mozek ani srdce to není." Sněmovna letos perlila

Poslanci a členové vlády, kteří spolu hovoří ve Sněmovně, se při proslovech neomezují jen na strohé formulace týkající se věcného obsahu projednávaných zákonů. Odborné, politické i ryze osobní konflikty v nich dokážou zažehnout jiskru verbální kreativity. Připomeňme si některé vybroušené konverzační šperky, kterými poslanci svá vystupování v roce 2012 ozdobili.

V jednacím sále Sněmovny lze občas zaslechnout rétorické klenoty. Foto: Jan Handrejch, Právo
"Reprezentujete tělesný orgán, mozek ani srdce to není." Sněmovna letos perlila

Petr Nečas (ODS): "Hraje si s ohněm jako malé dítě, které sedí na sudu s prachem a škrtá sirkami." (na adresu opozice)

"Já teď skutečně nechci rozvíjet politicko-anatomickou diskusi o tom, kdo reprezentuje jaký tělesný orgán v těle této vlády, to by asi nebylo namístě. Nicméně se neubráním poznámce, pane ministře financí, že vaše počínání v posledních dnech a týdnech. Mi přichází jaksi na mysli spíše jiné tělesné orgány než zrovna mozek nebo srdce."

Miroslav Kalousek (TOP 09): "My přicházíme se zprávami, které nás netěší. Proto také nemám důvod říkat je z tohoto řečniště s rozjařeným úsměvem, zvláště když se přitom dívám na vás. To už jako všeho moc škodí."

Vojtěch Filip (KSČM): "Vy jste schopni sedět na těch židlích, dokud vás z nich nevynesou."

Karolína Peake (LIDEM): "Já dobře vím, že Miroslav Kalousek je starý hrubián, a kdo je z toho teď překvapen, tak zřejmě včera spadl z Marsu."

Lubomír Zaorálek (ČSSD): "Já sám bych nejraději řekl, že úplně nejlépe by bylo, kdyby pan premiér Nečas i pan Kalousek si vzali všechny své pány Dobeše, Bárty i pana Klause a někam šli možná rychlostí pikosekund."

Jiří Dolejš (KSČM): "Nebudu mrhat zbytečnými apely, nemám ambici mámit z vládního vola srnčí."

"Vláda žije i nadále v jakémsi podivném kalouskovském fiskálním matrixu, kdy je mimo realitu."

Gabriela Pecková (TOP 09): "Jednoduše řečeno, můžeme se natahovat jenom tak, jak nám stačí triko. Když se totiž budeme natahovat víc, ukáže se holé všechno od pasu dolů."

Ladislav Šincl (ČSSD): "No vypadá to, že i slepé modré kuře se občas může na zrno trefit."

Daniel Korte (TOP 09): "Dámy a pánové, my tady ve Sněmovně propadáme jednomu bludu. Potkáváme komunisty, oni jsou čistě oblečení, oni zdraví, oni jedí příborem. A my propadáme bludu, že jsou to normální lidé. Z toho, co tady slyšíme, víme, že tomu tak není."

Viktor Paggio (LIDEM, dříve VV): "Ve chvíli, když je kousek od dálnice billboard s tou již zmíněnou pěknou dlouhonohou slečnou, tak si prostě nemůžu pomoct a já se podívám."

Adam Rykala (ČSSD): "Poslanci kolem rebelující Karolíny Peake opustili Věci veřejné jako krysy, které prchají z potápějící se lodě, jen ještě nevědí, že přestoupili na loď s názvem Titanic."

Miroslava Strnadlová (ČSSD): "Vláda ničí vše kolem sebe jako zdivočelý bitevník."

Stanislav Křeček (ČSSD): "Jsem přesvědčen, že většina této Sněmovny i většina národa dobře ví, že výroky pana ministra jsou výroky potrefené husy, která tuší, že se blíží posvícení, které některé husy prostě nepřežijí."

Vít Bárta (VV): "Začíná oblíbený Divoký západ, kde nejsilnějším kovbojem, kterého máme na hřišti, je Miroslav Kalousek. Ten ví, kde je to zlato.

Josef Novotný (VV): "Sněmovna je skutečně po těch dvaceti letech zkušeností z politiky hnojem. To je prostě chlívek."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků