Hlavní obsah
Foto: Petr Kozelka, Právo

Registr vozidel se na centrální registry napojí příští týden

Centrální registr vozidel by měl být napojen na základní registry od 12. prosince. Den nato budou moci toto propojení využívat úředníci. V pátek to oznámil náměstek ministra dopravy Miroslav Drobný.

Foto: Petr Kozelka, Právo
Registr vozidel se na centrální registry napojí příští týden

"Napojení na základní registry se má uskutečnit 12. prosince večer po uzavření přepážek na úřadech a ve čtvrtek 13. prosince by už úředníci měli mít možnost toto napojení v praxi využít," řekl Drobný.

Resort počítá i s možnými nesrovnalostmi v údajích registru vozidel a centrálních registrů, které mohou způsobit "dílčí zpomalení agendy".

Komplikace propojení databází podle Drobného může vzniknout ve čtyřech případech. Protože mají údaje ze základních registrů přednost, nebude možné s registrem vozidel pracovat tehdy, pokud nebude fungovat spojení s těmito registry.

S nepořízenou z registračního pracoviště odejde žadatel i tehdy, pokud úředník zjistí jinak uvedené informace v dokladech a v registru, anebo v případě, že některé údaje budou označeny některým z ostatních úřadů napojených do základních registrů jako zpochybněné. V takovém případě si bude muset žadatel nejprve uvést údaje na pravou míru a teprve pak bude v centrálním registru obsloužen. "Stejná situace nastane i tehdy, když osoba žadatele nebude v registru uvedena vůbec," dodal Drobný.

"Ministerstvo dopravy proto doporučuje všem občanům a právnickým subjektům, aby před návštěvou registračního místa ověřili správnost svých referenčních údajů v základních registrech, a to například návštěvou jakéhokoli místa Czech Point, případně při vlastnictví datových schránek přímo on-line," naznačil resort, jak předejít problémům.

Do konce roku by měly získat přístup do centrálního registru vozidel i strážníci městské policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků