Hlavní obsah
Lehátka na pláži jsou od sebe dál. Mačkat se tak jako tak nebudete. Foto: Michael Švarc, Novinky

Řecko zrušilo povinnost negativního testu pro české turisty

Řecko v pátek zrušilo plánovanou povinnost pro turisty přilétající z ČR prokazovat se negativní testem na nákazu koronavirem. Opatření původně mělo platit od pondělí 17. srpna. Změnu potvrdila česká ambasáda v Aténách. Změna se týká turistů, kteří využijí leteckou dopravu, při cestování do Řecka autem povinnost nadále platí.

Lehátka na pláži jsou od sebe dál. Mačkat se tak jako tak nebudete. Foto: Michael Švarc, Novinky
Řecko zrušilo povinnost negativního testu pro české turisty

„V návaznosti na jednání předsedů vlád obou zemí K. Mitsotakise a A. Babiše zrušilo Řecko rozhodnutí ministrů zdravotnictví a infrastruktury a dopravy ze dne 11. 8. 2020 při vstupu do země prostřednictvím leteckého spojení s Českou republikou povinnost předložit negativní diagnózu na základě dokladu o negativním molekulárním PCR testu na covid-19, který byl proveden v průběhu posledních 72 hodin před příletem do Řecka,” uvedla ambasáda.

Potvrdila se tím čtvrteční slova premiéra Andreje Babiše (ANO), který tento krok řecké strany na základě jednání s řeckým protějškem avizoval.

Turisté nicméně musí vyplnit před vstupem do Řecka formulář, na jehož základě se jim vygeneruje QR kód.

Lidé musí počítat i s tím, že mohou být po příletu na letišti namátkově testováni.

Jak ambasáda připomněla, při vstupu do Řecka po silnici je negativní test s lékařským potvrzením negativní diagnózy na covid-19 nadále požadován.

V ČR ve čtvrtek přibylo 330 potvrzených případů nákazy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků