Hlavní obsah
Dopravu omezí opravy tramvajových tratí o silnic. Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Provoz v pražských ulicích omezují opravy tramvajových tratí i silnic

Prahu čekají o prázdninách tradiční opravy a uzavírky. Pozor by si měli řidiči dávat například na Nuselském mostě, ve Strahovském tunelu nebo na Karlově náměstí.

Dopravu omezí opravy tramvajových tratí o silnic. Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Provoz v pražských ulicích omezují opravy tramvajových tratí i silnic

Na Karlově náměstí by měli řidiči do 8. srpna počítat s omezením mezi Žitnou a Resslovou ulicí. Zachován zde bude pouze jeden jízdní pruh. Důvodem je rekonstrukce tramvajové trati. Do 6. července bude úplně uzavřen tramvajový přejezd na křižovatce Karlovo náměstí a Odborů. Jednopruhová objízdná trasa vede okolo Novoměstské radnice.

Karlovo náměstí - mezi ulicemi Odborů a Ječná do 19. 7. 2014: částečná omezení a mezi ulicemi Resslova a Na Moráni od 19. 7. do 9. 8. 2014: částečná omezení

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Do 7. října by měla trvat oprava Strahovského tunelu, řidiči ale projedou bez větších komplikací. „Doprava v tunelu bude omezena jen částečně. Dotkne se to zejména omezení rychlosti v obou směrech a uzavírky části jízdních pruhů na vjezdové a výjezdové rampě, dále bude doprava vedena po zbylé části komunikace,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec. V tunelu se sanují pilotové stěny.

Strahovský tunel - do 7. 10. 2014: sanace pilotových stěn, částečná omezení

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

V pondělí začala i oprava křižovatky ulic Mírového hnutí a K Horkám na Chodově. Správa komunikací slibuje ukončit opravy do konce října. Kromě sedmi až osmi dnů úplné uzavírky v září by měli řidiči projet jen s dílčím dopravním omezením.

Úplná uzavírka části Malešické ulice v Praze 10 (v úseku mezi Bacháčkovou a Univerzitní) potrvá až do 14. září. Důvodem je rekonstrukce vozovky, chodníků a přechodů.

Malešická v úseku Bacháčkova-Univerzitní - do 14. 9. 2014: úplná uzavírka

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

V Moskevské v Praze 10 neprojedou řidiči v úseku Ruská–nám. Svatopluka Čecha. Předpoklad ukončení prací je v srpnu, opravy jsou rozděleny do tří etap.

Moskevská v úseku Ruská - náměstí Svatopluka Čecha - konec 08/2014: úplná uzavírka na etapy

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Do 17. července mírně omezí provoz v ulici Generála Šišky v Praze 12 rekonstrukce povrchu vozovky.

Generála Šišky - do 17. 7. 2014: částečná uzavírka po polovinách

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Do 28. září budou silničáři pracovat v ulici Doupovská v Praze 15. Kompletně vymění povrch vozovky, průjezdná bude po etapách vždy jen jedna strana silnice. Rekonstrukce přinese mimo jiné sedm opravených zastávek a bezbariérové přechody pro chodce.

Doupovská - do 28. 9. 2014: částečná uzavírka po etapách, vždy jednosměrný provoz

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

 Pokračovat budou opravy Nuselského mostu

Silničáři budou pokračovat i v rekonstrukci Nuselského mostu, která je rozdělena na dvě etapy. První by měla skončit 2. července, od dalšího dne se začne s opravami ve směru do centra. Ty by měly trvat do 28. srpna. „Po celou dobu rekonstrukce budou vždy zachovány minimálně dva jízdní pruhy pro oba směry,“ uvedl Pivec.

Nuselský most - do 2. 7. směrem z centra, od 3. 7. do 28. 8. 2014 směrem do centra: bude zachován provoz 2+2

Foto: David Ryneš, Mapy.cz


Plánované stavby

Na přelomu července a srpna by měla začít oprava Vinohradské ulice v úseku mezi ulicemi Jana Želivského a Počernická. Návrh počítá se souvislou údržbou silnice po polovinách.

Vinohradská v úseku Jana Želivského-Počernická - začátek 07/08 2014: údržba po polovinách

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Na Štěrboholské radiále by se měli řidiči připravit na uzavírku před lanovým mostem směrem do centra v celé šíři. Opravy potrvají dva měsíce od začátku srpna do konce září. Objízdná trasa povede po jižní větvi ve dvou pruzích pro každý směr.

Od 20. července do 30. října budou silničáři opravovat vozovky a chodníky v Londýnské ulici. Úplná uzavírka se bude týkat úseku mezi Bruselskou a Rumunskou.

Londýnská v úseku Bruselská-Rumunská - od 20. 7. do 30. 10. 2014: úplná uzavírka

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

„Je možné, že se v průběhu léta podaří začít i další stavby,“ uvedla tisková mluvčí TSK Barbora Lišková.

Letní čištění komunikací

Spolu s rekonstrukcemi budou v ulicích pracovat i údržbáři při čištění komunikací. Letos budou mít vyšší rozpočet o více než 44 miliónů korun, které ušetřili díky mírné zimě.

„Rada hl. m. Prahy rozhodla o změnách v rozpočtu tak, aby ušetřené prostředky mohly být použity při letní údržbě komunikací,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků