Hlavní obsah
frankensteinova laboratoř Foto: Vratislav Konečný

Protipožární ochrana v metru je nedostatečná

Hasiči při kontrole v pražském metru loni v prosinci zjistili, že hlavní větrání v podzemí funguje nedostatečně. Při požáru by ventilátory nestačily odvětrávat dým. Informoval o tom zpravodajský server iDnes.cz.

frankensteinova laboratoř Foto: Vratislav Konečný
Protipožární ochrana v metru je nedostatečná

 "Větrací systém není zcela funkční. Musí se v rámci odstraňování škod způsobených zatopením metra celý opravit," řekl ve středu Právu ředitel pražských hasičů Dalibor Gosman. Dodal, že voda v metru vážně poškodila jen některé z ventilátorů. "Dbáme na to, aby při rekonstrukcích bylo vše dáno do pořádku tak, aby nic neohrozoilo životy a zdraví cestujících," zdůraznil Gosman.

Dopravní podnik nedostatky v ochraně metra proti ohni tajil celý měsíc, uvádí iDnes. Ještě v polovině ledna, kdy se cestujícím otevřela celá trasa A, bylo podle mluvčí podniku Michaely Kuchařové vše v pořádku."Požární ochrana ve stanicích, které jsou uváděny po záplavách do provozu, funguje v takovém rozsahu, jako před nimi," tvrdila ještě tento týden v úterý. Závadu ventilátorů přiznala až dnes.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků