Hlavní obsah
Policisté před hlavní karlovarskou poštou zatýkají jednoho z pravicových extremistů. Foto: Rudolf Voleman, Právo

Protestující neonacisté se v Karlových Varech střetli s policií

Několik desítek extrémistů protestovalo ve středu v podvečer v Brně a v Karlových Varech, proti úternímu zátahu na aktivní neonacisty. Zatímco v moravské metropoli se protest obešel bez problémů, v Karlových Varech se radikálové střetli s policií. Jeden z nich byl zatčen. Část se jich pokusila obejít policejní kordon a proniknout do centra města.

Policisté před hlavní karlovarskou poštou zatýkají jednoho z pravicových extremistů. Foto: Rudolf Voleman, Právo
Protestující neonacisté se v Karlových Varech střetli s policií

Části protestujících se v Karlových Varech nelíbilo, že policie jim přehradila cestu. Snažili se proniknout do města, jakmile ale uslyšeli policejní sirény, dali se na útěk. Policie zadržela jednoho muže a odvedla ho do antonu. Zbytek protestujících se vydal k policejnímu ředitelství v ulici I.P.Pavlova.

Policie pak byla večer nucená hrát s neonacisty hru na kočku a na myš. Extremisté - skupina asi šedesáti lidí - se snažili ve skupinkách policistům uniknout a jinde pokračovat v protestu. Policisté po 20.00 doprovodili asi 40 radikálů do restaurace Evropa, kde se skupina rozptýlila  a objednala si občerstvení.

Neonacisté ve Varech a v Brně protestovali proti úternímu zásahu police. V noci policisté obvinili deset lidí z propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. [celá zpráva]

V Brně nebyl k zásahu důvod

Na brněnském Náměstí Svobody se shromáždilo taktéž asi sedmdesát radikálů. Za doprovodu policie se krátce po šesté hodině vydali centrem města na Příční ulici.

 

Pochod radikálů Brnem se obešel bez výtržností.

Foto: Petr Kozelka, Právo

„Budeme dál bojovat za naše myšlenky,“ prohlásil ke shromážděným radikálům mladý muž v pruhované košili. Z desítek hrdel pak zazněl pokřik „Svoboda! Odpor! Pusťte bratry domů!“ Neonacisté se pak pokojně rozešli do centra za stálého dohledu policejních těžkooděnců.

„Nebyl žádný důvod k policejnímu zásahu,“ uvedl těsně po skončení akce brněnský policejní ředitel Martin Kotlan.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků