Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Příští týden se pořádně ochladí. A začne sněžit

Nezvykle teplé počasí vystřídá v Česku opravdová zima. Průměrné denní teploty by měly klesnout až k bodu mrazu, navíc by mělo začít sněžit. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Příští týden se pořádně ochladí. A začne sněžit

„Předpokládáme, že období od 19. listopadu do 16. prosince 2018 bude na našem území jako celek teplotně průměrné,“ uvedli meteorologové.

Připomněli, že po extrémně teplém počasí v první polovině listopadu se uprostřed měsíce začalo ochlazovat a tento trend bude podle nich pokračovat i v následujícím období. „Přesto neočekáváme, že týdenní průměry teplot budou vybočovat z intervalů běžných hodnot pro danou roční dobu,“ konstatovali meteorologové.

„Z následujících 4 předpovědních týdnů se jako nejchladnější jeví první týden (19. - 25.11.) a poslední týden (10. - 16.12.),“ stojí ve výhledu.

Sněžit bude v nejbližších dnech

Dočkat bychom se v následujících týdnech měli také sněhu. „Z hlediska celkového množství srážek lze předpokládat, že období 19. 11. - 16. 12. 2018 bude průměrné. Vzhledem ke všeobecnému poklesu teplot očekáváme kromě dešťových srážek i sněhové srážky, a to zejména na horách,“ uvedli meteorologové.

„V nižších polohách bude sněžit zatím jen přechodně v nejbližších dnech. Nejnižší srážkové úhrny z celého období předpokládáme ve třetím předpovědním týdnu (3. - 9.12.),“ uzavřeli meteorologové.

Průměrná teplota na území České republiky od 19. listopadu do 16. prosince v letech 1981 až 2010 byla 0,8 °C, průměrný úhrn srážek dosáhl 41 milimetrů. Průměrné hodnoty platí pro celou ČR do nadmořské výšky 600 metrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků