Hlavní obsah

Případ koupě Grossova bytu zůstává odložen

Případ expremiéra a bývalého předsedy ČSSD Stanislava Grosse týkající se koupě jeho bytu zůstane odložen. Policie totiž ani po dalším prověřování neobjevila nic, co by nasvědčovalo spáchání trestného činu.

Případ koupě Grossova bytu zůstává odložen

"Další prověřování nepřineslo žádné nové skutečnosti," řekla Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 5 Hana Vrbová.

Podle ní není nutné vyhotovovat nové usnesení o odložení případu, v platnosti zůstává to, které policie vydala v únoru. Právě při přezkoumávání tohoto - v pořadí již druhého usnesení o odložení - pražské městské státní zastupitelství v březnu rozhodlo, že prověřování koupě Grossova bytu je ještě nutné doplnit.

Policie tak z pokynu žalobců na případu dále pracovala. "Pokyny byly splněny, z dalšího prověřování ale nic nového nevyplynulo," řekl policista obeznámený s případem. Zprávu o výsledku dalšího prověřování dostanou i nyní na stůl městští žalobci.

První odklad byl v prosinci 2005

Nejasnosti s financováním bytu a podnikání Grossovy ženy Šárky vedly před dvěma lety k vládní krizi a k rezignaci Grosse na funkci premiéra. Policisté pak ale dospěli k závěru, že Gross se při nákupu bytu na pražském Barrandově nedopustil krácení daní ani jiného trestného činu či přestupku a v prosinci 2005 kauzu poprvé odložili.

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká pak kauzu znovu otevřela. Případ byl ale i napodruhé odložen. [celá zpráva]

Grossův případ je přirovnáván k údajné korupční kauze vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka (KDU-ČSL). Ten, na rozdíl od Grosse, který ani obviněn nebyl, zůstává ve všech funkcích. [celá zpráva

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků