Hlavní obsah
 

Při dojezdu do Vyškova byla na amerických vojácích znát únava

Krátce před půl šestou odpoledne, tedy se zhruba půlhodinovým zpožděním, přijela do objektu vyškovských kasáren první část konvoje amerických vojáků, kteří jsou na cestě z Německa do Maďarska na cvičení.

 
Při dojezdu do Vyškova byla na amerických vojácích znát únava

„Pro zhruba pět set lidí jsme připravili ubytování a vše potřebné, aby si zde mohli odpočinout a připravit se na další cestu. Ta začne v úterý v šest v podvečer, kdy postupně po částech tak, jak k nám v neděli přijížděli, budou zase odjíždět ve směru na Lanžhot,“ sdělila Právu mluvčí vojenské akademie Monika Nováková.

Zhruba pětadvacítka vozidel okamžitě najížděla k čerpacím stojanům na doplnění paliva a poté již pokračovala do útrob objektu, kde viditelně unavené vojáky čekala hygiena, večeře a postel.

Kasárny očekávají zhruba pět set lidí.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Nováková doplnila, že nepředpokládá, že by se vojáci vydali po večeři, ke které byl řízek s bramborem a okurkový salát, na vycházku do Vyškova.

U vjezdu do kasáren vítalo konvoj několik příznivců.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Konvoj ihned po příjezdu doplňoval palivo.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Vojáky vítalo minimum lidí

„V pondělí je čeká údržba techniky a další nezbytné povinnosti, takže budou mít zřejmě práce dost,“ dodala mluvčí s tím, že veškeré zařízení včetně tělocvičny, posilovny a dalšího je všem samozřejmě plně k dispozici.

Mluvčí o vojenském konvoji

Vojáky na rozdíl od prvního vyškovského pobytu tentokrát čekalo jen minimum lidí. Zhruba desítka jich přišla kolonu přivítat s americkou vlajkou a vlajkou severoatlantické aliance. Na dálničních mostech bylo rovněž diváků jen poskrovnu.

Při dojezdu do Vyškova.

Foto: Miroslav Homola, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků