Hlavní obsah

Prezident Klaus poprvé vystupuje v reklamě, podpoří MS v basketbalu žen

Prezident Václav Klaus, známý svým kladným vztahem ke sportu, se rozhodl podpořit nadcházející mistrovství světa basketbalistek, které se na přelomu září a října uskuteční v České republice. Účinkuje po boku dalších známých osobností ve spotu, který bude tento sportovní svátek propagovat. Novinky.cz tento spot exkluzivně zveřejňují ještě před samotnou kampaní.

Prezident Klaus poprvé vystupuje v reklamě, podpoří MS v basketbalu žen

Klaus, který sám basketbal závodně hrál, se na obrazovce objeví po boku rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, herce Ivana Trojana, topmodelky Karoliny Kurkové a kardiochirurga Jana Pirka.

Proč byly pro natočení klipu osloveny právě tyto osobnosti, osvětlují popisky pod jmény. Všichni krom Pirka, který je prezentován coby fanoušek sportu a basketbalu, se košíkové v mládí či dětství aktivně věnovali.

Každý z účinkujících propojil své vystoupení s vlastní profesí, a tak zatímco lékař Pirk připomíná, že hráčky dají do hry celé své srdce, Trojan zdůrazňuje, že si i děvčata chtějí "pořádně zahrát". Prezident pak zdůrazňuje, že ČR bude světový šampionát hostit po 43 letech.

Pořad připomene i slavné hráče i historii

Aktéři upoutávky, kterou bude poprvé vysílat Česká televize v neděli 22. srpna, necelý týden před zahájením mistrovství světa mužů v Turecku, natočili bez nároku na honorář.

Večer na téma Basketbalové vzpomínky připomene na ČT2 olympijské hry z roku 1992, které se uskutečnily v Barceloně, a jimž dominoval slavný americký Dream Team. V další části pásma seznámí dokument Sedm basketbalových kroků diváky s historií tohoto sportu.

Další část pořadu, který oživí průvodním slovem moderátoři Jakub Bažant a Jan Smetana, připomene naše největší úspěchy i slavné české hráče a hráčky minulých let ve vybraných medailonech seriálu Pocta basketbalovým legendám.

Ženský šampionát se uskuteční v Ostravě, v Brně a Karlových Varech od 23. září. do 3. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků