Hlavní obsah

Premiér Sobotka oznámí, jak naloží s Babišem

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v úterý odpoledne na tiskové konferenci oznámí, jak zareaguje na dopis, kterým měl ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš na výzvu Sněmovny rozptýlit pochybnosti o svém podnikání a majetkových poměrech.

Premiér Sobotka oznámí, jak naloží s Babišem

Sobotka se již dříve nechal slyšet, že Babišova kauza poškozuje pověst vlády. Ministrovi financí vyčetl neschopnost vysvětlit například okolnosti, za nichž v minulosti nakoupil korunové dluhopisy společnosti Agrofert, kterou vlastnil.

Babiš v obsáhlém dopise konstatoval, že zákon neporušil, a tvrdí, že jde pouze o kampaň proti jeho osobě. [celá zpráva]

Odmítl proto, že by dobrovolně odešel z vlády, jak jej k tomu vyzval například šéf Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). [celá zpráva]

Babiš v rozhovoru pro Právo uvedl, že nevidí důvod odcházet. „Já jsem přesvědčený, že není důvod k mému odvolání, není důvod k tomu, aby naši ministři odcházeli z vlády,” uvedl doslova a naznačil, že k tomu, aby v kabinetu skončil, by jej musel Sobotka odvolat. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků