Hlavní obsah
Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Pražský Strahovský tunel čeká v červenci uzavírka kvůli napojení na Blanku

Otevření tunelového komplexu Blanka, které je po několika odkladech plánováno na září, se již v červenci dotkne řidičů kvůli uzavírce Strahovského tunelu. Ten bude od 4. do 14. července neprůjezdný kvůli napojování na Blanku. Plyne to z podkladů pro dopravní výbor pražského zastupitelstva.

Foto: David Ryneš, Mapy.cz
Pražský Strahovský tunel čeká v červenci uzavírka kvůli napojení na Blanku

Více než dvoukilometrový Strahovský tunel navazuje na tunel Mrázovka. Vede ze Smíchova a ústí na hranici čtvrtí Břevnov a Střešovice, takzvanou křižovatku Malovanka, na niž naváže tunelový komplex Blanka. Strahovský tunel tak představuje důležité dopravní spojení Prahy 5 a Prahy 6.

Při uzavírce technici napojí všechny tunely na strahovský velín, odkud je provoz v tunelech řízen. Křižovatku Malovanka čekají stavební úpravy nezbytné pro propojení obou tunelů, píše se v podkladech.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Tunel Blanka, který bez propojení se Strahovským tunelem vyjde na zhruba 37 miliard korun, by se po opakovaných odkladech měl otevřít v polovině září. Slibují to alespoň politici. A některými zdroji zpochybňovaný termín nedávno znovu potvrdila primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Soudní spory pokračují

Termín byl v posledním roce opakovaně posouván kvůli kabelům, které poškodila vlhkost a je nutná jejich výměna. Do tunelu Blanka natekla voda v roce 2013 vjezdy na Letenské pláni a na Malovance.

Dopravní stavba, kterou zadala politická garnitura pod vedením primátora Pavla Béma (ODS), měla být zprovozněna v roce 2011.

V průběhu let se projekt prodražil minimálně o šest miliard korun. Rozhodčí soud řešil spory Prahy se stavební firmou Metrostav. Nadále pokračuje soudní pře se správcem stavby, firmou Inženýring dopravních staveb (IDS).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků